RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejne eksplozje w Holandii. Policja ściąga posiłki na stadion w Amsterdamie

Ładunek wybuchowy eksplodował w popularnym wśród kibiców Ajaksu pubie (fot. TT/Politie Rotterdam eo)
Ładunek wybuchowy eksplodował w popularnym wśród kibiców Ajaksu pubie (fot. TT/Politie Rotterdam eo)

W piątek wieczorem w Amsterdamie eksplodował ładunek w Vak West, kawiarni popularnej wśród kibiców klubu piłkarskiego Ajax. Jednocześnie policja aresztowała podejrzanego w sprawie nocnych wybuchów, które miały miejsce z czwartku na piątek w Rotterdamie.

Eksplozje w Holandii: jest reakcja polskiego MSZ

Polskie MSZ reaguje na serię wybuchów w polskich sklepach w Holandii. – Zwróciliśmy się do ambasady królestwa Niderlandów z wyrazami zaniepokojenia...

zobacz więcej

Holenderska policja informuje o kolejnej eksplozji. Tym razem za cel wybrana została kawiarnia Vak West w zachodnim Amsterdamie. Nikt nie został ranny.

Ze względu na fakt, iż jest ona popularnym miejscem spotkań zwolenników lokalnego klubu piłkarskiego Ajax Amsterdam, policja podejrzewa związek z eksplozjami, które miały miejsce w nocy z czwartku na piątek w Rotterdamie.

Policjanci zatrzymali w sobotę nad ranem 21-letniego mieszkańca Amsterdamu, który jest podejrzewany o współudział w podłożeniu ładunków wybuchowych w Rotterdamie.

W niedzielę odbędzie się w Rotterdamie mecz między drużynami Ajaxu a Feyenoord. Policja, obawiając się zamieszek, zapowiedziała ściągnięcie posiłków z innych miast.

źródło:

Zobacz więcej