RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony? Jest oficjalne stanowisko

W finale Ligi Mistrzów Manchester City zmierzy się z Chelsea (fot. Matt McNulty - Manchester City/Manchester City FC via Getty Images)
W finale Ligi Mistrzów Manchester City zmierzy się z Chelsea (fot. Matt McNulty - Manchester City/Manchester City FC via Getty Images)

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson poprosił władze UEFA o przeniesienie finału piłkarskiej Ligi Mistrzów do Anglii. Mecz między Manchesterem City a Chelsea Londyn zaplanowany jest na 29 maja w Stambule. Z taką samą prośbą wystąpiła do europejskich władz Angielska Federacja Piłki Nożnej.

UEFA podjęła ważną decyzję ws. Euro 2020. To ucieszy Paulo Sousę.

Selekcjonerzy piłkarskich reprezentacji narodowych będą mogli powołać 26, a nie jak zazwyczaj 23 zawodników do kadr na rozpoczynające się 11...

zobacz więcej

Byłoby wspaniale zorganizować taki mecz. Chciałbym pomóc kibicom obu klubów, by mogli zobaczyć swoje drużyny w akcji w tak ważnym meczu – powiedział Johnson cytowany w gazecie „The Sun”.

Z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej w Turcji, Wielka Brytania umieściła ten kraj na tzw. czerwonej liście. To oznacza, że wszyscy podróżujący z tego kraju na Wyspy muszą poddać się dwutygodniowej kwarantannie na własny koszt w jednym z wyznaczonych hoteli.

„Potrzebujemy trochę czasu, by podjąć jakieś decyzje” – odpowiedziała na zapytanie agencji DPA UEFA.

Z kolei brytyjski minister transportu Grant Shapps zwrócił uwagę, że w Anglii są już rozgrywane mecze z udziałem publiczności.

Jesteśmy otwarci na zorganizowanie finału Ligi Mistrzów, ale to jest decyzja UEFA – powiedział.

Na razie nie wiadomo, gdzie miałby się ten mecz odbyć. W mediach pojawia się obiekt Aston Villa w Birmingham.

Jeszcze kilka dni temu UEFA podkreślała, że chce, by finał odbył się w Stambule. 

źródło:
Zobacz więcej