RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziennikarz o warunkach pracy w Polsce Press przed zmianą. „Hipokryzja”

Polska Press jest już w polskich rękach (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)
Polska Press jest już w polskich rękach (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

Zanim doszło do zmiany właścicielskiej w koncernie Polska Press warunki pracy były tam dalekie od dobrych – oznajmił w TVN24 dziennikarz „Wprost” Dariusz Grzędziński.

Zmiany w Polska Press. Jest komentarz Obajtka

Każdy ma prawo kreować zarząd spółki, której jest właścicielem – powiedział w prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, odnosząc się do sytuacji w Polska...

zobacz więcej

Spółka PKN Orlen przejęła wydawnictwo Polska Press, które wcześniej pozostawało w rękach kapitału zagranicznego. Przejęciu wydawnictwa przez polskiego giganta przeciwni są niektórzy politycy opozycji, głównie z Platformy Obywatelskiej.

O przejęciu grupy dyskutowali w jednym z programów TVN24 dziennikarze – Dominika Wielowieyska i Dariusz Grzędziński. – Jeśli mówimy o tym, że dzisiaj Orlen przejmuje Polskę Press i dzieje się to w okolicznościach dość kontrowersyjnych; ja w Polsce Press niedawno pracowałem przez pewien czas – mówił Grzędziński.

Jak oznajmił, nie może powiedzieć „absolutnie nic złego” o swoich kolegach i koleżankach z pracy i o bezpośrednich zwierzchnikach. – Jeżeli rozmawialibyśmy na temat polityki prowadzonej przez poprzednie władze koncernu Polska Press, to mogłoby się okazać, że w dużej mierze nasza opinia publiczna zapędziła się w hipokryzję – wskazywał.

– Warunki pracy w koncernie Polska Press, zanim doszło do zmiany właścicielskiej, były dalekie od idealnych i o tym należałoby przypominać – zaznaczał.

Został też zapytany przez Wielowieyską, czy kiedy tam pracował, miał swobodę pisania. – Jak wspomniałem, na brak swobody nie mogę narzekać, ale wydaje mi się, że dobrych, jakościowych i wolnych mediów nie można robić bez odpowiednich warunków pracy – wskazał.

Na koniec dodał, że warunki pracy w koncernie były „dalekie od dobrych”. – To problem, który do tej pory nie był szerzej poruszany – dodał.

źródło:
Zobacz więcej