RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Cyberatak u największego operatora rurociągów. Trwa dochodzenie

Rurociągami płynie benzyna, olej napędowy, paliwo lotnicze i inne produkty rafinacji (fot. Shutterstock/nokturn, zdjęcie ilustracyjne)
Rurociągami płynie benzyna, olej napędowy, paliwo lotnicze i inne produkty rafinacji (fot. Shutterstock/nokturn, zdjęcie ilustracyjne)

Firma Colonial Pipeline, największy w USA operator rurociągów, poinformowała w sobotę, że w piątek czasu lokalnego zorientowała się, iż padła ofiarą cyberataku, po którym wstrzymała wszystkie operacje.

Ataki hakerów na Watykan. Kim są podejrzani sprawcy?

W różnych miesiącach minionego roku Stolica Apostolska była obiektem ataków hackerskich – podał włoski portal „Domani”, powołując się na informacje...

zobacz więcej

Colonial Pipeline łączy rafinerie położone na południu Stanów Zjednoczonych i nad Zatoką Meksykańską z rynkami na wschodzie i południu kraju za pomocą systemu rurociągów liczącego 8850 km długości.

Rurociągami płynie benzyna, olej napędowy, paliwo lotnicze i inne produkty rafinacji.

Cyberatak uniemożliwił działanie niektórych systemów


Koncern poinformował, że wszystkie jego operacje zostały wstrzymane, aby ograniczyć szkody wywołane cyberatakiem, który „wpłynął na działanie jej niektórych systemów informatycznych” – głosi komunikat.

Przeczytaj także: Cyberataki na platformy do zdalnego nauczania. Mają za nimi stać Rosja i Chiny

Colonial Pipelina poinformował o ataku policję i agencje federalne oraz zatrudnił zewnętrzną firmę specjalizującą się w cyberbezpieczeństwie , aby przeprowadziła dochodzenie.

źródło:

Zobacz więcej