RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Popularny influencer znęcał się nad niepełnosprawnym. Sąd zdecydował

Sąd w Szczecinie przedłużył stosowanie tymczasowego aresztu wobec Łukasza W. Mężczyzna, znany w serwisie YouTube jako „Kamerzysta”, miał znęcać się nad osobą niepełnosprawną.

Jest zażalenie na decyzję sądu o wypuszczeniu Sławomira Nowaka z aresztu

Złożyliśmy zażalenie na odmowę przedłużenia aresztowania dla Sławomira N. - przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury...

zobacz więcej

Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował o przedłużeniu aresztu dla youtubera do 15 czerwca. W kwietniu sąd rejonowy zdecydował o miesięcznym aresztowaniu mężczyzny.

– Sąd Okręgowy uznał, że ilość i rodzaj czynności procesowych, które planuje przeprowadzić prokuratura jest na tyle czasochłonna, że wymaga dłuższego pobytu podejrzanego w warunkach aresztu tymczasowego – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

Wskazał, że w ocenie sądu „jedynie środek izolacyjny może zagwarantować niezakłócony ze strony podejrzanego tok prowadzonego postępowania przygotowawczego”.

Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia, poza tym, jak wskazał sędzia Tomala, istnieje uzasadniona obawa, że mężczyzna mógłby mataczyć „np. poprzez wpływanie na treść zeznań bądź wyjaśnień osób, które należy przesłuchać w sprawie”.

Zabójca policjanta z Raciborza aresztowany. Grozi mu dożywocie

Sąd zdecydował w czwartek po południu o aresztowaniu na trzy miesiące 40-latka, który we wtorek w Raciborzu zastrzelił interweniującego policjanta....

zobacz więcej

Podejrzany youtuber w połowie kwietnia usłyszał zarzut „znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny”, które zostało utrwalone na nagraniu i rozpowszechnione. Jak informowała wówczas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej, w sprawie zatrzymane zostały trzy osoby, wszystkie usłyszały ten sam zarzut.

Rzeczniczka powiedziała także, że „prokurator uznał, iż co do jednej osoby wystarczającym środkiem zapobiegawczym dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania będzie zastosowanie środka o charakterze izolacyjnym i w związku z tym wydał postanowienie o zastosowaniu wobec tej podejrzanej dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz pokrzywdzonym”.

Prokurator wnioskował wówczas o tymczasowe aresztowanie dla drugiego mężczyzny, sąd uznał jednak, że wystarczy dozór policji.

Jak podał w piątek sędzia Tomala, sąd okręgowy utrzymał w mocy to postanowienie. – W ocenie sądu niewątpliwie zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzuconego mu czynu, jednakże jego udział w przestępstwie nie był na tyle znaczny, aby stosować wobec niego areszt tymczasowy – przekazał rzecznik. Postanowienie jest prawomocne.

źródło:
Zobacz więcej