RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną i Fundacja Koocham

Konkurs ma pokazać  codzienne zmagania dzieci niepełnosprawnych  (fot. Shutterstock/Denis Kuvaev)
Konkurs ma pokazać codzienne zmagania dzieci niepełnosprawnych (fot. Shutterstock/Denis Kuvaev)

To pierwszy w Polsce taki konkurs. Dedykowany jest dzieciom z niepełnosprawnością sprzężoną. Jego organizatorem jest Fundacja Koocham, która prowadzi terapeutyczne przedszkole, szkołę i poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Celem konkursu jest pokazanie codziennych zmagań dzieci ciężko niepełnosprawnych.

Niepełnosprawni chcą żyć niezależnie. Wdówik o priorytetach rządu

W przygotowanej strategii na lata 2020-30 działania na rzecz niezależnego życia osób niepełnosprawnych są priorytetem, powiedział pełnomocnik rządu...

zobacz więcej

Z takimi dziećmi pracuje na co dzień Fundacja Koocham. Dzieci te żyją ze świadomością, że w większości konkursów nie mają szans, a więc doznają dyskryminacji, bo wygrywają w nich dzieci zdrowe lub mniej niepełnosprawne.

„Pracując z naszymi dziećmi wiemy też ile potrafią, staramy się skupiać na ich zasobach i pomagać wykorzystywać ich możliwości w edukacji ,terapii i zabawie. Ta myśl była naszą inspiracją do stworzenia projektu konkursu, w którym nie będzie liczył się efekt, czyli praca plastyczna, lecz filmik z procesu twórczego, gdzie dziecko wykorzystując swoje możliwości pokazuje jakie ma zainteresowania, co potrafi i przy okazji dobrze się bawi. Filmy będą publikowane na facebooku, a o wygranej zadecyduje ilość lików” – informuje Fundacja.

Konkurs został zatytułowany „Zobacz co potrafię”, aby pokazać codzienne zmagania dzieci niepełnosprawnych. Temat pracy „Moje zainteresowania, czyli to, co ludzie wyjątkowi lubią najbardziej” ma uświadomić również to, że „zainteresowania dzieci niepełnosprawnych nie różnią się od tych dzieci zdrowych” – wyjaśnia Fundacja.

Regulamin konkursu będzie znajdował się na stronie https://www.facebook.com/FundacjaKOOCHAM.

źródło:
Zobacz więcej