RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus we Włoszech. Tylko 13 proc. seniorów 80+ nie dostało jeszcze szczepionki

Po raz trzeci w ciągu tygodnia dzienna liczba podanych dawek przekroczyła pół miliona (fot. PAP/EPA/FILIPPO VENEZIA)
Po raz trzeci w ciągu tygodnia dzienna liczba podanych dawek przekroczyła pół miliona (fot. PAP/EPA/FILIPPO VENEZIA)

We Włoszech 87 procent osób w wieku powyżej 80 lat otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a po dwóch dawkach jest prawie trzy czwarte seniorów – podało biura komisarza do spraw pandemii. W grupie wiekowej 70-79 lat pierwszą dawkę dostało ponad dwie trzecie osób, a dwie dawki – 14 proc.

Włochy: Po raz pierwszy od 20 lat nie było epidemii grypy

Po raz pierwszy od 20 lat we Włoszech nie było w tym roku epidemii grypy – odnotowali specjaliści z krajowego Instytutu Służby Zdrowia. Epidemię...

zobacz więcej

Dane te ogłosiło biuro nadzwyczajnego komisarza do spraw pandemii w najnowszym raporcie. Do tej pory w kraju zaszczepiono około 23 milionów osób; w tym dwiema dawkami 7 milionów.

Po pierwszej dawce jest 96 procent pracowników służby zdrowia, a 81 proc. po dwóch. Zaszczepiono także trzy czwarte pracowników szkół; cykl szczepień zakończyło 5 procent z nich.

Po raz trzeci w ciągu tygodnia dzienna liczba podanych dawek przekroczyła pół miliona. To cel wyznaczony przez rząd. Zwraca się jednocześnie uwagę na duże różnice w przebiegu kampanii w poszczególnych regionach.

Władze regionalne pracują nad realizacją trudnej pod względem logistyki operacji szczepienia drugą dawką w czasie letnich miesięcy również poza miejscem zamieszkania, a więc głównie w miejscowościach nadmorskich.

W lipcu i sierpniu liczba osób zapisanych na ponowną szczepionkę wynosić będzie około 15 milionów. Chodzi o to, by umożliwić im jej przyjęcie tam, gdzie będą na wakacjach.

źródło:

Zobacz więcej