RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister zdrowia o szczepieniach 16- i 17-latków. Podał datę

Ostateczna decyzja o szczepieniach starszych nastolatków zapadnie po konsultacjach z Radą Medyczną (fot. arch.PAP/PA)
Ostateczna decyzja o szczepieniach starszych nastolatków zapadnie po konsultacjach z Radą Medyczną (fot. arch.PAP/PA)

– Rozważamy możliwość dopuszczenia do szczepień przeciw COVID-19 osób w wielu 16 i 17 lat, prawdopodobnie dopuścimy to w przyszłym tygodniu. Ostateczna decyzja zapadnie po konsultacjach z Radą Medyczną – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Szczepionkę BioNTech/Pfizer można stosować u osób powyżej 16 lat.

Kiedy szczepionki dla nastolatków? Wniosek do Europejskiej Agencji Leków

Niemiecka firma biotechnologiczna BioNTech poinformowała w piątek, że wraz ze swym amerykańskim partnerem Pfizer złożyła wniosek do Europejskiej...

zobacz więcej

– Taką możliwość prawdopodobnie damy osobom, które oczywiści mieszczą się w tych granicach wiekowych, czyli między 16. a 18. rokiem życia. Prawdopodobnie dopuścimy to w najbliższym czasie, mówię o perspektywie dosłownie przyszłego tygodnia – powiedział szef resortu zdrowia w TVN24.

Pytany, czy oznacza to, że w przyszłym tygodniu do Narodowego Programu Szczepień zostaną dołączeni 16- i 17-latkowie, odparł, że możliwość taka jest rozważana.

– Kończy się system rejestracji osób pełnoletnich i widzimy tutaj argumenty, ale też chcemy jeszcze podyskutować z Radą Medyczną, więc ostateczna decyzja w przyszłym tygodniu – powiedział minister zdrowia.

Kiedy szczepienie młodszych nastolatków?


Europejska Agencja Leków (EMA) rozpoczęła ocenę stosowania szczepionki przeciwko COVID-19 BioNTech/Pfizer u nastolatków w wieku od 12 do 15 lat. Jeśli proces przebiegnie zgodnie z planowanym harmonogramem, to decyzję w sprawie szczepienia tej grupy nastolatków ogłosi w czerwcu. -> Przeczytaj także: Powrót do szkół we wrześniu tylko dla zaszczepionych uczniów? Czarnek odpowiada

źródło:

Zobacz więcej