RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Knap: Senatorowie KO mogą zadecydować inaczej niż posłowie tej partii

Nie wszyscy politycy poprą ratyfikację (fot. PAP/T.Gzell)
Nie wszyscy politycy poprą ratyfikację (fot. PAP/T.Gzell)

– Może się tak zdarzyć, że nie będzie dużego sporu podczas debaty w Senacie i sprawa będzie dosyć szybko rozwiązana. Senatorowie Koalicji Obywatelskiej mogą być bardziej niezależni niż posłowie w Sejmie – ocenił w programie „Debata Dnia” w Polskim Radiu Robert Knap z portalu tvp.info.

Poseł KO: Cieszę się z zachowania Lewicy, bo dużo dalej do koalicji z nią [WIDEO]

Szef PO Borys Budka zdradził, że naturalnymi partnerami koalicyjnymi jego partii są Polska 2050 i PSL. A Lewica? – Jako konserwatysta cieszę się z...

zobacz więcej

Sejm uchwalił ustawę w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększaniu zasobów własnych Unii Europejskiej, czyli tzw. Funduszu Odbudowy . Senat zapowiedział, że będą poprawki do zgody na ratyfikację.

– Należy się spodziewać podobnej sytuacji, jaką mieliśmy w Sejmie . Prawdopodobnie te poprawki i te próby zgłaszania i głosowania będą podejmowane. Z jakim skutkiem? Zobaczymy – mówił Robert Knap.

Jak wynika z zapowiedzi medialnych Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości nie poprze ratyfikacji. – Jan Maria Jackowski powiedział wprost, że nie zagłosuje za Funduszem Odbudowy w tym kształcie – podkreślił drugi gość programu Adam Buła z Polska Times.

Kiedy Senat ratyfikuje Fundusz Odbudowy? Wicemarszałek Pęk: Złożyliśmy wniosek

sadf

zobacz więcej

Z kolei Robert Knap uważa, że senatorowie Koalicji Obywatelskiej mogą zadecydować inaczej niż posłowie tej partii.

– Senatorowie Koalicji Obywatelskiej mogą być bardziej niezależni niż posłowie w Sejmie - ocenił dziennikarz tvp.info i dodał – może się tak zdarzyć, że nie będzie dużego sporu podczas debaty w Senacie i sprawa będzie dosyć szybko rozwiązana.

Zwrócił uwagę, że głosowanie w Senacie będzie kolejną próbą rozgrywania tego tematu politycznie, wewnątrz kraju. – Nie można wyciągać pewnych kwestii partyjnych jako oręża w wojowaniu przeciwko ewidentnym plusom tych rozwiązań. O tym bardzo boleśnie przekonał się Borys Budka, którego poparcie w ramach samego ugrupowania PO radykalnie spada – mówił.

źródło:
Zobacz więcej