SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Przecieki na maturze. Głos zabrał minister Czarnek

Gdzieś zawsze ktoś się trafi, kto zachowa się nieuczciwe. Policja sprawdza te przecieki i przesłuchuje członków komisji egzaminacyjnych – powiedział w programie „Gość Wiadomości” w TVP Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, odnosząc się do doniesień o przeciekach tematów maturalnych.

Przecieki na maturze z języka polskiego? CKE: Złożymy zawiadomienie

Jesteśmy w trakcie przygotowania zawiadomienia o przeciekach z matur. Jutro złożymy doniesienie na policję – powiedział dyrektor Centralnej Komisji...

zobacz więcej

Czarnek powiedział, że na Podlasiu „rzeczywiście jedna taka sytuacja miała miejsce”. – Chcemy znaleźć sprawcę, aby nie powtarzało się to w przyszłości – zaznaczył.

Egzamin będzie powtarzany?


Pytany, czy w związku z tym egzamin maturalny w tym rejonie będzie musiał zostać powtórzony, stwierdził, że „nie ma takich zagrożeń”.

– Wszystko przebiegało na tyle sprawnie i na tyle uczciwie, że w tym momencie nie bierzemy pod uwagę tego rodzaju rozwiązań – powiedział szef MEiN.

Odnosząc się ponownie do sprawcy, powiedział: – Chcemy, aby ten ktoś został wykryty przez policję, organy ściagania i ukarany przykładnie.

źródło:
Zobacz więcej