RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wojewódzki przyłapany na Orlenie. Zdjęcia

Kuba Wojewódzki był na Orlenie (fot. R.Nawrocki/Forum, tt/@CezaryWasik)
Kuba Wojewódzki był na Orlenie (fot. R.Nawrocki/Forum, tt/@CezaryWasik)

Politycy Platformy Obywatelskiej wielokrotnie apelowali już, by nie tankować na polskich stacjach benzynowych. Ostatnio lidera tego ugrupowania oraz dziennikarzy TVN oburzył post Adriana Zandberga (Razem), który relacjonował, że podczas trasy zatrzymał się wraz z innymi posłami Lewicy na Orlenie, aby zjeść wegańskiego hot doga. Cezary Wąsik, radny warszawskiej dzielnicy Targówek wrzucił w tym kontekście zdjęcie przedstawiające Kubę Wojewódzkiego, który również zatrzymał się ostatnio na stacji Orlen.

Lewica „zaatakowała” PO parówkami. „Trolling totalsów”

Piątek ma to do siebie, że nawet w polityce robi się jakby mniej poważnie. Jak wynika z badań, Lewica jest ostatnio na fali, a PO w kryzysie....

zobacz więcej

„Proponuję iść za ciosem. Po przekąsce u Obajtka, obiad u Przyłębskiej” – napisał na Twitterze lider PO Borys Budka, komentując wpis Zandberga. Zdjęcie polityka nie spodobało się także dziennikarzom TVN. „Ze specjalną dedykacją dla dziennikarzy Polska Press?” – zapytała udostępniając post Zandberga dziennikarka stacji Katarzyna Kolenda–Zalewska.

Jej redakcyjny kolega Konrad Piasecki dodał, że odbiera zdjęcie polityków jako „trolling, fun i zagranie światu na nosie, ale w momencie, gdy prezes Orlenu, pod rękę z panią Kanią, rozprawiają się z niezależnym dziennikarstwem w Polska Press, to smak i tej demonstracyjki i tego hot doga, zdaje mu się dziwnie gorzki”.

Do dyskusji włączył się w mediach społecznościowych warszawski radny Cezary Wąsik. „Czy Pani red. Kolenda–Zalewska i red. Konrad Piasecki są równie oburzeni, jak K. Wojewódzki tankuje na Orlenie? Ciekawe, czy jego auto »krztusi się« na Vervie? Czy inni dziennikarze TVN też tankują na Orlenie?” – napisał, dołączając zdjęcia Kuby Wojewódzkiego na stacji Orlenu.

źródło:
Zobacz więcej