RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Moja żona, Agata, doznała kontuzji. Nie mogła przyjechać

Prezydent Andrzej Duda złożył w piątek wizytę w jednostce strażackiej w Makowie Podhalańskim (woj. małopolskie). W uroczystości nie mogła uczestniczyć pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, ponieważ – jak poinformował prezydent – doznała w tym tygodniu kontuzji.

Prezydent spotkał się z premierem. Rozmawiali o KPO i Nowym Ładzie

Odbyło się konsultacyjne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim dotyczące Nowego Polskiego Ładu oraz Krajowego Planu...

zobacz więcej

W piątek po południu w ramach obchodów Dania Strażaka prezydent Andrzej Duda złożył wizytę w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim Dolnym. Na początku wystąpienia przekazał życzenia i pozdrowienia od pierwszej damy, która ze względu na kontuzję nie mogła uczestniczyć w uroczystości. Jak dodał, kontuzja ta „niestety póki co bardzo przeszkadza jej w normalnym wykonywaniu obowiązków”.

– Jestem tu dziś przede wszystkim po to, aby złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia z okazji tego święta, które miało miejsce 4 maja. Dziś przed południem rozpoczęliśmy uroczystości w Pałacu Prezydenckim, spotykając się z przedstawicielami PSP, OSP, ale przede wszystkim wręczając nominacje generalskie i odznaczenia państwowe strażakom, którzy odznaczyli się w służbie w ostatnim czasie - szczególnie poza granicami naszego kraju, gdzie w Libanie (w Bejrucie) prowadzili akcję ratunkową po tragicznym wydarzeniu, które dotknęło to miasto – mówił prezydent, podkreślając, że to pokazało, jak dobrze przygotowani są do służby polscy strażacy.

Mówił też o tym, że straż pożarna w Polsce to nie tylko Państwowa Straż Pożarna, ale też strażacy ochotnicy.

Oni są sercem polskiej straży pożarnej w szerokim tego słowa znaczeniu - podkreślił. Jak zauważył, taką jednostką zaangażowaną sercem jest też jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim Dolnym. – Od samego początku, kiedy pełnię urząd prezydenta RP, staram się bardzo mocno doceniać (pracę strażaków) – stwierdził Duda.

źródło:
Zobacz więcej