RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Artykuł prezydenta RP „Duma Rzeczpospolitej” ukazał się w irańskich mediach

Artykuł prezydenta Dudy ukazał się m.in. w Iranie (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)
Artykuł prezydenta Dudy ukazał się m.in. w Iranie (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Artykuł prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji święta Konstytucji 3 Maja ukazał się w irańskiej agencji IRNA oraz innych mediach w tym kraju – poinformował prezes Instytutu Nowych Mediów Eryk Mistewicz.

Prezydent: Polacy i Litwini, razem dzielimy dumę ze wspaniałego dzieła Konstytucji 3 Maja

Konstytucji 3 Maja nie mogli ścierpieć wrogowie wolności. Nasi przodkowie chcieli ugruntować wolność i obronić zagrożoną niepodległość, dlatego...

zobacz więcej

Na stronach państwowej agencji ukazał się tekst prezydenta „Duma Rzeczpospolitej”, który wcześniej ukazał się na łamach wielu portali i mediów w Europie oraz m.in. w Japonii.

Współpraca z  irańską agencją IRNA


„Po raz pierwszy dotarliśmy do Iranu. Kilkanaście publikacji m. in. dzięki współpracy z irańską agencją IRNA, w Ghatreh, w Mehrnews, w Isfahanziba, w Asianews” – napisał na Twitterze Mistewicz.

„Ogromnie ważna część dorobku europejskiego” 


W artykule prezydent Duda stwierdza, że dziedzictwo Konstytucji 3 Maja to „ogromnie ważna część dorobku europejskiego” i jej 230. rocznica powinna być „inspirującym świętem dla całej współczesnej Europy”.  Przekonuje jednocześnie, że dokument może być inspiracją do „budowania jeszcze lepszej, zintegrowanej Europy” oraz pokonywaniu wyzwań w integracji europejskiej, m.in. deficytu demokracji.

Artykuł pióra prezydenta RP ukazał się w 29. numerze miesięcznika opinii „Wszystko co najważniejsze” i w innych zagranicznych tytułach prasowych, w ramach projektu „Opowiadamy Polskę światu”, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, KGHM Polska Miedź SA i Polską Agencją Prasową.

Zobacz także: Prezydent w rosyjskiej gazecie: Konstytucja 3 Maja to część europejskiego dorobku    

źródło:
Zobacz więcej