RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej dla brytyjskiego historyka

Arkady Rzegocki  przekazał Robertowi Frostowi Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej  (fot. tt/@ArkadyRzegocki/Marcin Mazur)
Arkady Rzegocki przekazał Robertowi Frostowi Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej (fot. tt/@ArkadyRzegocki/Marcin Mazur)

Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki poinformował w piątek, że w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczył historykowi Robertowi Frostowi Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość miała miejsce w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Morawiecki: Patriotyzm jest owocem drzewa pamięci. Dziękuję wszystkim, którzy podlewają to drzewo

– Patriotyzm jest owocem drzewa pamięci. To drzewo jest nam bardzo potrzebne. Dziękuję wszystkim, którzy podlewają to drzewo, dbają o nie –...

zobacz więcej

„To był zaszczyt wręczyć w imieniu prezydenta Polski Andrzeja Dudy Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej prof. Robertowi Frostowi za jego nieustanną pracę na rzecz promocji historii Rzeczypospolitej” – napisał na Twitterze Arkady Rzegocki, ambasador RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Robert Frost to brytyjski historyk, który urodził się w 1960 roku w Edynburgu. Ukończył szkocki Uniwersytet St Andrews i Uniwersytet Jagielloński. Studiował też w Szkole Studiów Słowiańskich i Europy Wschodniej w Londynie. Doktorat obronił na Uniwersytecie Londyńskim. Obecnie pracuje na uniwersytecie w Abrdeen w Szkocji.

Frost od dawna interesuje się historią Polski. Napisał pracę nt. historii unii polsko-litewskiej („The Making of the Polish-Lithuanian Union, 1385-1569”), która w 2015 roku została opublikowana przez wydawnictwo Uniwersytetu Oxfordzkiego. Dzieło to w 2017 roku zostało wyróżnione nagrodą Pro Historia Polonorum za najlepszą pracę dot. historii Polski, opublikowaną przez zagranicznego autora między 2012 a 2017 rokiem.

Zobacz także: Order Zasługi Rzeczypospolitej Polski dla premiera Litwy


Tego samego roku Forest otrzymał też nagrodę od polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych za najlepszą obcojęzyczną książkę o historii Polski, opublikowaną miedzy 2015 a 2017 rokiem.

źródło:
Zobacz więcej