RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł KO: Cieszę się z zachowania Lewicy, bo dużo dalej do koalicji z nią [WIDEO]

Szef PO Borys Budka zdradził, że naturalnymi partnerami koalicyjnymi jego partii są Polska 2050 i PSL. A Lewica? – Jako konserwatysta cieszę się z tego, jak zachowała się Lewica w głosowaniu nad Funduszem Odbudowy. To oznacza, że dużo dalej w tej chwili PO do koalicji z Lewicą. Widzę potencjał w ściślejszych relacjach z Polską 2050 i PSL-em. Te partie też poparły KPO, ale w trochę innym stylu niż Lewica. Mam nadzieję, że będzie to miało swoje konsekwencje podczas konstruowania list wyborczych – powiedział poseł Paweł Poncyljusz z KO.

Sondaż: Zjednoczona Prawica silniejsza, KO mocno w dół. A co z Lewicą?

W najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych, zrealizowanym przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, chęć...

zobacz więcej

Koniec Koalicji 276? Borys Budka widzi koalicjantów tylko w Polsce 2050 i PSL


– Ja zawsze będę mówił, że dla nas naturalnym partnerem do budowy koalicji jest Polskie Stronnictwo Ludowe i Szymon Hołownia i taką koalicję będę chciał zbudować – zapowiedział w rozmowie z Polsat News przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Jeszcze w lutym Budka mówił o wielkiej Koalicji 276, w której znajdowała się także Lewica. Po tym, jak jako pierwsza z partii opozycyjnych po negocjacjach z rządem zapowiedziała poparcie dla Krajowego Planu Odbudowy, jej relacje z PO gwałtownie się pogorszyły. Zdaniem Budki postawa Lewicy uniemożliwiła upadek rządu.

Zobacz także: Posłanka Lewicy o Budce: Odklejony od rzeczywistości, powrót na ziemię niemożliwy [WIDEO]

Robert Telus z PiS: Budka próbuje tworzyć koalicję bez rozmów z koalicjantami


– Ten sam Borys Budka mówił, że wszyscy, którzy są w opozycji, będą tworzyć koalicję 276 wspólnie, listy wspólne, opozycję wspólną. Okazało się, że Lewica nie jest zainteresowana obecnością w totalnej opozycji. Teraz Budka szuka innego układu. Myślę, że to takie chwile, kiedy Budka próbuje sam tworzyć koalicję bez rozmowy z koalicjantem, bo z tego, co wiem, nie toczy rozmów z nikim. Próbuje z potencjalnymi koalicjantami rozmawiać przez media. Na pewno nie tędy droga– mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Telus.

Wanda Nowicka z Lewicy: Budce przydałoby się parę dni urlopu


Mam nadzieję, że jeśli sam pan Budka nie ochłonie i nie spróbuje czegoś zmienić w swojej narracji politycznej, to znajdą się jakieś gremia wewnętrzne, które z tej drogi go odciągną. Zobaczymy, jak będzie. Ja deklaruję chęć współpracy w tych obszarach, które nas łączą. Przydałoby mu się parę dni urlopu, żeby odpoczął, nabrał nowych sił, może nowego spojrzenia, nowej perspektywy. Przecież widzi, że sondaże lecą łeb na szyję. Jeżeli Borys Budka nic nie zmieni w swojej strategii, komunikacji ze społeczeństwem, to ja nie wróżę mu sukcesu – oceniła posłanka Lewicy Wanda Nowicka.

Kolejne odejścia i „rozbiór” KO? Posłanka Polski 2050: Franka witalibyśmy z chęcią [WIDEO]

Z nieoficjalnych informacji wynika, że po głosowaniu w sprawie Funduszu Odbudowy kilku posłów Koalicji Obywatelskiej może zasilić Polskę 2050, PSL,...

zobacz więcej

Adam Andruszkiewicz z PiS: To nie PO będzie rozdawać karty na opozycji


– Patrząc na obecną kondycję Platformy Obywatelskiej, to wydaje się, że ta formacja jednak nie będzie rozdawać kart na opozycji. Szymon Hołownia jako nowy Ryszard Petru dzisiaj jest pompowany przez sondażownie. Petru też przez dwa lata był pompowany, ale później Polacy zobaczyli, że mają do czynienia z wytworem agencji PR-owych. To, co będzie z opozycją, jeszcze zobaczymy. Obstawiam jednak, że opozycja nie będzie pod jednym sztandarem Borysa Budki. Raczej pewnie pójdzie własnymi ścieżkami – przewidywał Adam Andruszkiewicz, minister w kancelarii premiera.

źródło:
Zobacz więcej