RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Posłanka Lewicy o Budce: Odklejony od rzeczywistości, powrót na ziemię niemożliwy [WIDEO]

Zaledwie 2 proc. Polaków ocenia działalność szefa PO Borysa Budki zdecydowanie pozytywnie – wynika z sondażu Social Changes. Zdaniem posłanki Lewicy Wandy Nowickiej to efekt m.in. braku poparcia PO dla Funduszu Odbudowy i późniejszej retoryki największej partii opozycyjnej. – Budka tak odkleił się od rzeczywistości, że powrót na ziemię w jego przypadku wydaje się być zupełnie niemożliwy. Cały czas snuje te swoje mrzonki na temat tego, co można było zrobić, a czego nie zrobiono – powiedziała tvp.info Nowicka.

Przykry sondaż dla Borysa Budki. Tak zagłosowało 2 proc. badanych

Połowa badanych krytycznie ocenia posła Borysa Budkę jako szefa Platformy Obywatelskiej – wynika z sondażu pracowni Social Changes. Tylko 2 proc....

zobacz więcej

Fatalny sondaż dla Borysa Budki


W badaniu dla portalu wPolityce.pl niemal połowa badanych ocenia przewodniczącego PO Borysa Budkę negatywnie: 25 proc. respondentów wybrało odpowiedź „zdecydowanie negatywnie”, a 23 proc. „raczej negatywnie”. Zaledwie 2 proc. badanych ocenia działalność Budki „zdecydowanie pozytywnie”, a 13 proc. „raczej pozytywnie”. W sondażu 37 proc. nie miało zdania w tej sprawie. 70,3 proc. badanych uważa z kolei, że ugrupowania opozycyjne powinny głosować za ratyfikacją i utworzeniem Funduszu Odbudowy, a przeciwnego zdania jest zaledwie 3,4 proc. ankietowanych; 11,6 proc. stwierdziło, że należało się wstrzymać od głosu – wynika z sondażu IBRiS dla portalu Onet, przeprowadzonego 4 maja (przed głosowaniem w Sejmie).

Zobacz także: Sondaże bezlitosne dla Budki. „KPO to w skrócie Koniec Platformy Obywatelskiej” [WIDEO]

Wanda Nowicka z Lewicy: PO bardzo dziwnie demonstruje proeuropejskość


Platforma Obywatelska jako jedyna partia demokratycznej opozycji nie poparła poprzez głosowanie Funduszu Odbudowy. To coś absolutnie niedopuszczalnego. Powody, które wymienia w kontekście braku poparcia tego funduszu, są natury symbolicznej. Myślę, że dla ludzi ważne są fakty. Faktem jest, że PO, która uważa się za partię proeuropejską i nią jest, nie chcę tego kwestionować, bardzo dziwnie proeuropejskość demonstruje. Ludzie to zobaczyli i ma to odbicie w sondażach. Nie jestem zdziwiona, że takie wyniki niekorzystne zbiera. W żaden sposób to nie ma jednak wpływu na Borysa Budkę – oceniła posłanka Nowicka z Lewicy.

Adam Andruszkiewicz z PiS: Borys Budka powinien złożyć mandat poselski i odejść z życia publicznego


– Polacy zauważyli, że Platforma Obywatelska tonie. PO ma na swoim statku banderę z twarzą Borysa Budki. To kapitan tonącego okrętu, który prowadzi go prosto na dno. Warto apelować za pośrednictwem mediów, żeby Budka zrezygnował z polityki. Widać, że się do niej nie nadaje. Spróbował swoich sił i nie wyszło. Przegrał wszystko, co mógł przegrać. Partia mu się sypie, posłowie odchodzą, głosowania w Sejmie przegrywa. Opozycja z niego się śmieje. Budka powinien złożyć mandat poselski i wycofać się z życia publicznego – mówił Adam Andruszkiewicz, minister w kancelarii premiera.

Sondaż: Zjednoczona Prawica silniejsza, KO mocno w dół. A co z Lewicą?

W najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych, zrealizowanym przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, chęć...

zobacz więcej

Paweł Poncyljusz z KO: Do stycznia Budki nie można usunąć ze stanowiska, musiałby sam odejść


Czy Borys Budka, który rok temu doprowadził do wymiany kandydatki PO na prezydenta, teraz może zostać wymieniony przez swoich partyjnych kolegów? – Decyzje chyba należą do władz partii. Z tego, co wiem, to dwuletnia minimalna kadencja, po której można dokonywać zmian personalnych, upłynie dopiero w styczniu przyszłego roku. W innym scenariuszu Borys Budka musiałby sam zrezygnować, o czym nic nie słychać. Nie ma takiego gremium w PO, które mogłoby Budkę skłonić do odwołania lub odwołać. Dzisiaj mamy więc do czynienia z teoretycznymi analizami, z których niewiele wynika – odpowiedział poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz.

Zobacz także: Kolejne odejścia i „rozbiór” KO? Posłanka Polski 2050: Franka witalibyśmy z chęcią [WIDEO]

Robert Telus z PiS: Zabiegi PR-owskie PO i Budce nie pomogą


Budka zapowiada, że ruszy w Polskę. Czy objazd po kraju poprawi fatalne notowania PO i jej lidera? – Myślę, że to nic mu nie da, ponieważ zaliczał wpadki i dalej będzie je zaliczał. Poza tym Platforma Obywatelska tonie. Zabiegi PR-owskie jak ten nie pomogą. Na pewno brakuje PO strategii, programu dla Polski i Polaków i to jest najpoważniejszy problem. Myślę, że jeżeli Budka nie zostanie odwołany lub nie zrezygnuje, to my jako Prawo i Sprawiedliwość możemy się cieszyć. To jest słaby lider. Człowiek, który nie prowadzi PO w dobrym kierunku. To widać po tym, jak politycy Koalicji Obywatelskiej uciekają do innych ugrupowań. Myślę, że prędzej czy później Budka zrezygnuje albo go odwołają – przekonywał poseł PiS Robert Telus.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej