RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lewica „zaatakowała” PO parówkami. „Trolling totalsów”

Hot-dogi ze stacji Orlen. Politycy Lewicy sprowokowali posłów PO (fot. twitter.com/ZandbergRAZEM)
Hot-dogi ze stacji Orlen. Politycy Lewicy sprowokowali posłów PO (fot. twitter.com/ZandbergRAZEM)

Piątek ma to do siebie, że nawet w polityce robi się jakby mniej poważnie. Jak wynika z badań, Lewica jest ostatnio na fali, a PO w kryzysie. Politycy Lewicy poszli więc za ciosem i wyśmiali wojnę, jaką Platforma toczy przeciwko stacji Orlen. „Chwila przerwy na wegańskiego hot doga” – napisał Adrian Zandberg (Razem) i wrzucił na Twittera zdjęcie z trasy. Jego post rozwścieczył m.in. szefa PO. Co ciekawe, oburzenie wyrazili już także dziennikarze TVN, jednak większość internautów zdaje się traktować sprawę jako żart.

Budka ogłosił koalicję z Hołownią. Polska 2050: Raczej nie ma szans

– Będę chciał zbudować koalicję z Polską 2050 Szymona Hołowni i PSL – powiedział mediom lider PO Borys Budka. O to, czy taka współpraca jest realna...

zobacz więcej

Politycy Platformy Obywatelskiej wielokrotnie apelowali już, by nie tankować na polskich stacjach benzynowych. Ich zdaniem, kierowcy powinni zostawiać swoje pieniądze u zagranicznych koncernów, które nie są związane ze skarbem państwa oraz prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem.

„Chwila przerwy na wegańskiego hot doga i jedziemy dalej. Kolejny przystanek - Siedlce!” – napisali w piątkowy poranek politycy Lewicy i wrzucili do sieci zdjęcie sprzed stacji Orlen.

Zobacz także -> Wiceprezes Orlenu: Wyniki potwierdzają słuszność tworzenia koncernu multienergetycznego

Hot dogi podzieliły opozycję


Ostatnia paróweczka w narracji opozycji

zobacz więcej

„Nie tankuję na Orlenie” – napisał Adam Szłapka. „Dziś przekąska na Orlenie jutro etat u Obajtka…” – dodał Marcin Kierwiński. Z kolei szef Platformy Borys Budka napisał: „Proponuję iść za ciosem. Po przekąsce u Obajtka, obiad u Przyłębskiej”. „Jedno zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów. Zwalniani przez Orlen dziennikarze tego nie polubią” – alarmował Michał Szczerba.

PO jest ostatnio w tarapatach. Lewica jako pierwsza partia opozycyjna podważyła niedawno stanowisko liderów Platformy i opowiedziała się za Krajowym Planem Odbudowy. Następnie do Lewicy dołączyły PSL czy Polska 2050.

Antyunijny kurs przyjęły więc PO i Konfederacja, a  badania opinii publicznej sugerują, że mogło to zostać źle odebrane.

Lewica i „trolling totalsów”

Prezydent na wiosennych wagarach. Gdzie jest dziś Rafał Trzaskowski?

Gdy kwitną kasztany, a temperatury szybują wreszcie w górę, uczniowie uciekają ze szkół i zaczyna się wagarowanie. Mają dość długiego roku...

zobacz więcej

Z kolei wśród komentarzy internautów pojawiają się roześmiane emotikony i hasła o „trollingu” – ośmieszeniu rywala przy pomocy kontrowersyjnego przekazu.

„Muszę przyznać, że trolling dobrze obliczony na sprowokowanie tzw. libków (i chyba też części lewaków)” – można przeczytać.

Zobacz także -> Fala memów i żartów zalała sieć. „Afera parówkowa wstrząsnęła krajem”

„Ten trolling Zandberga z Orlenem bardzo szanuję. Ale dodam, że ja na jego miejscu nie napisałbym o hot dogu wegańskim, tylko o postnym, piątkowym” – ktoś dodaje.

Spór o Orlen i TVN

Kubica ponownie w bolidzie F1. „To zawsze szczególne przeżycie”

Kierowca testowy Alfa Romeo Racing Orlen Robert Kubica poprowadzi bolid zespołu podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Hiszpanii w Barcelonie...

zobacz więcej

Żart polityków Lewicy nie spodobał się z kolei dziennikarzom TVN. „Ze specjalną dedykacją dla dziennikarzy Polska Press?” – zapytała udostępniając post Zandberga dziennikarka stacji Katarzyna Kolenda–Zalewska.

Zobacz także -> Dziennikarz Onetu chciał zakpić z Orlenu. Zaliczył kolejną wpadkę

Jej redakcyjny kolega Konrad Piasecki dodał, że odbiera zdjęcie polityków jako „trolling, fun i zagranie światu na nosie, ale w momencie, gdy prezes Orlenu, pod rękę z panią Kanią, rozprawiają się z niezależnym dziennikarstwem w Polska Press, to smak i tej demonstracyjki i tego hot doga, zdaje mu się dziwnie gorzki”.

Zobacz także -> Skąd się biorą parówki w hot dogach? Internauci naśmiewają się z materiału TVN

Absurdalny temat parówek na Twitterze dla jednych był powodem do ostrego politycznego starcia, dla innych okazją do żartów.

Zobacz także -> Obajtek: To zaplanowane zlecenie, czuję się zagrożony

Grupa tych drugich wydaje się zdecydowanie większa.

źródło:
Zobacz więcej