RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kwarantanna w Domach Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. 54 zakażonych

Mieszkańcy wszystkich trzech domów misjonarek będą przebadani (fot. NurPhoto/Getty Images)
Mieszkańcy wszystkich trzech domów misjonarek będą przebadani (fot. NurPhoto/Getty Images)

Trzy domy Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości – w Warszawie, w Zaborowie k. Warszawy oraz w Katowicach objęte zostały kwarantanną. Jak informuje rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego, łącznie u 54 osób (sióstr bądź osób bezdomnych) wykryto dodatni wynik SARS-CoV-2. Są też przypadki mutacji indyjskiej.

Brazylijska odmiana koronawirusa zdominuje inne w Europie? Kiedy?

Brazylijska odmiana koronawirusa może być dominująca już latem – ostrzega francuska Rada Naukowa która doradza rządowi w sprawie pandemii...

zobacz więcej

– Te trzy ogniska są w pełni kontrolowane. Zarówno siostry jak i osoby bezdomne pozostają w izolacji. Trwają badania – informuje rzecznik GIS .

W rekolekcjach brała udział siostra z Indii


Pierwsze informacje o zakażeniach koronawirusem wśród sióstr ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości dotyczyły mieszkanek domu w Katowicach. W wyniku działań sanepidu i szczegółowo przeprowadzonego wywiadu epidemiologicznego ustalono, że część sióstr brała udział w rekolekcjach w Zaborowie pod Warszawą, gdzie przebywała siostra zakonna z Indii. Problem dotyczy również domu znajdującego się w Warszawie.

Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka zdecydował, że mieszkańcy wszystkich trzech domów będą przebadani, osoby zakażone będą podlegać 14-dniowej izolacji, a osoby z wynikiem ujemnym obejmie 14-dniowa kwarantanna.

Minister zdrowia ostrzega: Jest ryzyko kolejnej fali

Jest ryzyko i zagrożenie nowymi mutacjami. Mogą się one przyczynić do kolejnej fali. Głównym zadaniem jest zbudowanie skutecznego mechanizmu...

zobacz więcej

Mieszkańcy domów badani są pod kątem indyjskiej mutacji koronawirusa. Jak informował 4 maja Główny Inspektor Sanitarny, w Katowicach potwierdzono 4 przypadki mutacji indyjskiej, a w Warszawie i Zaborowie – 10.

Jakub Troszyński, dyrektor biura prasowego diecezji warszawsko-praskiej, potwierdził, że dom sióstr misjonarek miłości przy ul. Poborzańskiej w Warszawie pozostaje zamknięty, jedzenie i niezbędne środki do życia dostarczają – w reżimie sanitarnym – zaprzyjaźnieni z domem wolontariusze. W kwestii opieki duszpasterskiej i duchowej mieszkańcy domu pozostają w kontakcie z parafią na warszawskim Bródnie.

Przeczytaj także: Ogniska indyjskiej mutacji COVID-19 w Polsce. Niedzielski zapowiada nowe obostrzenia

źródło:
Zobacz więcej