RAPORT

Pogarda

Polak został prezesem globalnego koncernu

Jacek Olczak  (fot. Philip Morris International)
Jacek Olczak (fot. Philip Morris International)

Najnowsze

Popularne

Jacek Olczak został prezesem firmy Philip Morris International. To pierwszy Polak w historii, który zarządza globalną firmą, działającą na ponad 180 rynkach.

Nikotyna zmniejsza ryzyko zakażenia, ale palący ciężej przechodzą COVID-19

Osoby, które palą papierosy, rzeczywiście rzadziej zapadają na COVID-19. Nie jest to jednak efekt palenia papierosów, ale efekt działania nikotyny...

zobacz więcej

Jacek Olczak przez lata pełnił kluczową rolę w transformacji biznesowej PMI. Jej pierwszym krokiem było wprowadzenie w 2014 roku na japoński rynek systemu podgrzewania tytoniu IQOS, bezdymnego produktu firmy.

Pod kierownictwem Olczaka, wówczas jeszcze prezesa ds. operacyjnych, firma PMI zwiększyła swój przychód netto ze sprzedaży produktów bezdymnych i rozbudowała ich globalną dostępność: od zera do 66 rynków (w całym kraju lub w głównych miastach, stan na 31 marca 2021).

„Jacek Olczak pokieruje dalszą transformacją biznesową firmy, która zapoczątkowała naukowo-technologiczną rewolucję w branży tytoniowej. PMI konsekwentnie dąży do realizacji swojej długofalowej wizji, zgodnie z którą przyszłość ma być wolna od dymu tytoniowego i od papierosów. Mają one ustąpić miejsca produktom bezdymnym, o potencjale obniżonego ryzyka w porównaniu z paleniem tytoniu” – napisano w komunikacie PMI.

Przeczytaj też: Zamieszkaj wśród zieleni – rzucisz palenie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej