RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ponad sto antyizraelskich plakatów zawisło w Rotterdamie

Pojawiły się oskarżenia o antysemityzm (fot. Carsten Koall/Getty Images)
Pojawiły się oskarżenia o antysemityzm (fot. Carsten Koall/Getty Images)

Akcje rozwieszania plakatów wzywających do bojkotu izraelskich produktów zainicjowały ruchy propalestyńskie działające w Holandii. Na Twitterze pojawiły się oskarżenia o antysemityzm.

Apel europejskich państw do Izraela. Chodzi o terytoria palestyńskie

Władze Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytania wydały w czwartek wspólne oświadczenie, w którym wezwały rząd Izraela do wstrzymania...

zobacz więcej

Z informacji podanej przez dziennik „Metro” wynika, że za akcją rozwieszania antyizraelskich plakatów stoi BDS, organizacja skupiająca 171 organizacji propalestyńskich.

Plakaty, pod hasłem „Nie kupuj apartheidu!”, zachęcają do bojkotowania izraelskich produktów. „Dzięki tej kampanii chcemy uświadomić konsumentom izraelskie manipulacje. Izraelscy przedsiębiorcy w dużej mierze kontrolują lukratywne uprawy daktyli na okupowanych terytoriach palestyńskich” – czytamy na stronie BDS.

Jak informuje „Metro” akcja wywołała oburzenie na Twitterze. Inicjatorom zarzucono antysemityzm i przypomniano, że podczas prześladowań Żydów również namawiano do bojkotu produktów żydowskich.

Zobacz także: Zachodni Brzeg Jordanu. Atak nożowniczki i strzelanina

źródło:

Zobacz więcej