RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wałęsa wytoczył Cenckiewiczowi proces. Zaskakujący finał rozprawy

Lech Wałęsa, były prezydent RP i wieloletni lider Solidarności (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Lech Wałęsa, były prezydent RP i wieloletni lider Solidarności (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

„To już dziś! Wałęsa kontra ja w sądzie w Warszawie” – poinformował rano prof. Sławomir Cenckiewicz i przypomniał, że chodzi o książkę „Wałęsa. Człowiek z teczki”. Kilka godzin później historyk umieścił w sieci kolejny wpis i dodał: „Po 15 minutach rozprawa zakończona”. Ujawnił też, jaki był powód tak szybkiego przebiegu sprawy.

Prezydent na wiosennych wagarach. Gdzie jest dziś Rafał Trzaskowski?

Gdy kwitną kasztany, a temperatury szybują wreszcie w górę, uczniowie uciekają ze szkół i zaczyna się wagarowanie. Mają dość długiego roku...

zobacz więcej

Sławomir Cenckiewicz to dyrektor Wojskowego Biura Historycznego i autor książki „Wałęsa. Człowiek z teczki” – publikacji o charakterze publicystyczno-historycznym, która stanowi całościowe spojrzenie i opis osoby Lecha Wałęsy.

„Z tych 300 stron Lechowi Wałęsie nie podoba się tylko jeden fragment, który jest zresztą cytatem z książek Boyes'a i Zyzaka oraz z dokumentu SB z 1966 r. - że w latach 60. razem z bratem cieszył się opinią »sztacheciarza»” – napisał Cenckiewicz i dodał, że w związku z tym obaj panowie spotkają się w sądzie.

Jednak już po godz. 11.30 historyk dodał: „Po 15 minutach rozprawa zakończona. Pełnomocnik Wałęsy stwierdziła, że klient nie wiedział o rozprawie. O innych kwestiach – proceduralnych i obstrukcyjnych – nie napiszę…” – podkreślił.

Zobacz także:  Wałęsa usunął nagranie z żoną. „Wszystko kontrolowałem”

Podsumowując całą sytuację Cenckiewicz ocenił, że Lech Wałęsa wytoczył proces, na który nie przyszedł. „Zatem 7 października. Do zobaczenia!” – zakończył.

Lech Wałęsa wymienia swoje zasługi dla Polski

„Przywódca i świetny mówca” szuka pracy. Ile Wałęsa chce dostać za godzinę?

O problemach finansowych Lech Wałęsa mówi nieprzerwanie od początku epidemii koronawirusa, która odebrała mu możliwość zagranicznych wyjazdów....

zobacz więcej

Z kolei Lech Wałęsa zamieścił w sieci link do wywiadu Cenckiewicza i napisał: „Zobaczcie sami, czy to jest zdrowy człowiek na umyśle? By opowiadać takie bzdury, takie kłamstwa, takie pomówienia”.

Ocenił, że czytanie książek dyrektora Wojskowego Biura Historycznego to wstyd. „Wszystkie moje największe sukcesy dla niego są podejrzane. To, co on proponuje, to na pewno skończyłoby się klęską Solidarności” – stwierdził.

Zobacz także:  Przeprosiny za „Bolka”? Sąd Najwyższy rozstrzygnął spór Wałęsy z Wyszkowskim

W kolejnym wpisie były prezydent RP wymienił swoje zasługi.

Zaliczył do nich m.in. „zrzucenie generała Jaruzelskiego z prezydentury zajmując jego miejsce”, „niedopuszczenie Kiszczaka, by został premierem”, „przechytrzenie esbecji” oraz „uratowanie przed wyniesieniem siłowym strajkujących stoczniowców”.

A co by było gdybym tego tak nie wykonał i posłuchał oponentów w tamtym czasie i dziś wymądrzających się.. Lech Wałęsa...

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Piątek, 7 maja 2021

źródło:
Zobacz więcej