SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Pogrzeb policjanta, który zginął na służbie. Syreny radiowozów w całym kraju

Syreny policyjnych radiowozów zabrzmiały w południe w całym kraju – tak policjanci pożegnali zastrzelonego na służbie kolegę, młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego. Syreny włączono też w Raciborzu, gdzie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe w Kościele Wniebowzięcia NMP.

Zabójca policjanta z Raciborza aresztowany. Grozi mu dożywocie

Sąd zdecydował w czwartek po południu o aresztowaniu na trzy miesiące 40-latka, który we wtorek w Raciborzu zastrzelił interweniującego policjanta....

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego Krzyżem Zasługi Za Dzielność. Ponadto minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński uhonorował zmarłego za wybitne zasługi odznaką Zasłużony Policjant.

Mł. asp. Michał Kędzierski zginął we wtorek rano przy próbie wylegitymowania mężczyzny. Ten, podając się za policjanta, w ubiorze przypominającym mundur, próbował kontrolować kierowców.

Podczas interwencji bandyta wyciągnął broń i strzelił do funkcjonariusza. Michał Kędzierski miał 43 lata, w policji służył od 2011 r.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w południe w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu. Udział w pogrzebie zapowiedział m.in. komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Funkcjonariusze podkreślają, że ich kolega zginął, służąc ojczyźnie. Jak wspominają, zawsze marzył o pracy w policji.

teraz odtwarzane
Policjanci w całej Polsce uczcili pamięć asp. M. Kędzierskiego

Nie żyje policjant postrzelony podczas kontroli samochodu

Nie żyje policjant z Raciborza na Śląsku, postrzelony we wtorek rano przez kierowcę zatrzymanego do kontroli samochodu renault scenic –...

zobacz więcej

„Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Na zawsze pozostanie w naszych sercach jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny kolega. Był znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie. Zawsze pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas” – podkreślali.

Przed służbą w policji Michał Kędzierski przez wiele lat był związany z lokalnymi mediami – był jednym z głosów radia Vanessa, pracował też w Raciborskiej Telewizji Kablowej. Znany był również jako didżej dyskotek i prowadzący imprezy plenerowe.

źródło:

Zobacz więcej