RAPORT

Pogarda

Kłopoty Tesli. Na razie nici z jazdy autonomicznej?

Auta marki Tesla mogą działać w czwartym poziomie jazdy autonomicznej (fot. Pexels)
Auta marki Tesla mogą działać w czwartym poziomie jazdy autonomicznej (fot. Pexels)

Najnowsze

Popularne

Jeszcze niedawno właściciel marki Tesla Elon Musk zapowiadał, że jego auta będą poruszały się w sposób w pełni autonomiczny już w tym roku. Teraz jednak producent wycofuje się z tych zapowiedzi.

Autonomiczna tesla wjechała w drzewo. Zginęło dwóch pasażerów

Dwóch mężczyzn w wieku 59 i 70 lat poniosło śmierć w nocy z soboty na niedzielę w Houston w Teksasie, gdy samochód marki Tesla, który podróżowali,...

zobacz więcej

Szefowie Tesli przekazali kalifornijskim organom regulacyjnym (California Department of Motor Vehicles; DMV), że może nie osiągnąć swojego celu stworzenia technologii w pełni autonomicznego pojazdu do końca 2021 r.

Jeszcze w styczniu Musk obiecywał, że „samochód będzie w stanie prowadzić się z niezawodnością przekraczającą człowieka w tym roku”. Faktycznie firma ma już wersję beta programu Full Self Driving (FSD), z którego korzystają wybrani pracownicy oraz klienci, ale oprogramowanie nieprędko trafi do wszystkich aut.

Jazda autonomiczna


teraz auta Tesli mogą działać w czwartym poziomie jazdy autonomicznej, co oznacza, że wymagają stałego nadzoru kierowcy. Piąty poziom oznacza w pełni autonomiczny pojazd.

Wstrzymanie wprowadzania programu Full Self Driving (FSD) ma związek z serią wypadków z udziałem samochodów marki Tesla. Toczy się śledztwo w sprawie ponad 20 takich incydentów. Tesla i DMV nie komentują doniesień mediów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej