RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Pożar ogromnego wieżowca w Londynie. Paliło się kilka pięter [WIDEO]

Strażacy opanowali pożar, który w piątek rano wybuchł w 19-piętrowym budynku mieszkalnym we wschodnim Londynie. Pożar najprawdopodobniej wybuchł w jednym z mieszkań na 8. piętrze, a następnie ogień rozprzestrzenił się na 9. i 10. piętro. Na miejscu 38 osób dorosłych i czworo dzieci otrzymało opiekę medyczną. Dwóch mężczyzn zostało zabranych do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Część z ewakuowanych osób wróciła już do mieszkań.

Do pożaru doszło przed godz. 9:00 miejscowego czasu w położonym tuż nad brzegiem Tamizy budynku będącym częścią oddanego do użytku kilka lat temu kompleksu mieszkaniowego o nazwie New Providence Wharf w Poplar we wschodnim Londynie. W całym kompleksie mieszkaniowym jest 1535 apartamentów.

W gaszeniu pożaru uczestniczyło ponad 125 strażaków. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu ognia.

Sytuacja wyglądała na groźną. Jak podawały media, budynek ten miał być pokryty taką samą łatwopalną elewacją jak Grenfell Tower, gdzie w 2017 r. zginęły 72 osoby. Przyczyną tak dużej liczby ofiar była właśnie elewacja, która ułatwiła rozprzestrzenianie się ognia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej