RAPORT

Pogarda

„Krzyk nastolatki usłyszały rowerzystki”. Policja szuka sprawcy ataku

Poszkodowana natychmiast otrzymała pomoc (fot. Shutterstock/DarSzach)
Poszkodowana natychmiast otrzymała pomoc (fot. Shutterstock/DarSzach)

Najnowsze

Popularne

Oświęcimscy policjanci poszukują mężczyzny, który zaatakował we wtorek wieczorem 17-latkę. Dzięki spostrzegawczości i stanowczej reakcji dwóch rowerzystek sprawca zbiegł, a poszkodowana natychmiast otrzymała pomoc – podała policja.

Zabójca policjanta z Raciborza aresztowany. Grozi mu dożywocie

Sąd zdecydował w czwartek po południu o aresztowaniu na trzy miesiące 40-latka, który we wtorek w Raciborzu zastrzelił interweniującego policjanta....

zobacz więcej

Rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała, że napastnik zaatakował nastolatkę, gdy wracała do domu ze spotkania ze znajomymi.

– Szła mostem Piastowskim w stronę starówki. Od tyłu podszedł do niej zamaskowany mężczyzna, który zabrał jej trzymany w ręku telefon komórkowy, po czym sprowadził ją po schodach na miejskie Bulwary nad rzeką Sołą. Krzyk nastolatki usłyszały dwie rowerzystki. Na ich widok sprawca zbiegł – zrelacjonowała Jurecka.

Informacja o zdarzeniu natychmiast dotarła do wszystkich patroli. Jednak mimo kilkugodzinnej akcji nie natrafiono na ślad mężczyzny. Udało się jedynie odnaleźć telefon nastolatki, który porzucił podczas ucieczki.

– Zwracamy się z prośbą o kontakt do świadków oraz kierowców posiadających kamery samochodowe, którzy 4 maja między godz. 22 i 22.40 przejeżdżali mostem Piastowskim w Oświęcimiu i ul. Dąbrowskiego. Być może na nagraniu zarejestrowany został wizerunek sprawcy – zaapelowała Małgorzata Jurecka.

Przeczytaj też: Kierowca z dwoma promilami spowodował wypadek. Jego pasażer nie żyje

Horror znanej aktorki. „Jestem już po obdukcji”

Aktorka Sylwia Wysocka, znana z takich seriali jak „Plebania”, „Ojciec Mateusz”, czy „Na dobre i na złe”, została brutalnie pobita. Kobieta ma...

zobacz więcej

Poszukiwany jest mężczyzna w wieku 20-30 lat, wzrost ok. 175-180 cm. Był ubrany na ciemno, miał czarne spodnie jeansowe. Na głowie miał czapkę. Twarz zasłonił najprawdopodobniej maseczką.

W tej sprawie można kontaktować się z policjantami z oświęcimskiej komendy policji pod numerem 47 83 26 280 lub pod alarmowym 112.

– Na duże podziękowania zasługują dwie mieszkanki Oświęcimia, które, słysząc krzyk, natychmiast zareagowały – zaznaczyła Małgorzata Jurecka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej