RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pierwsze losowanie w loterii w ramach spisu powszechnego

W południe losowanie w loterii ramach spisu powszechnego (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)
W południe losowanie w loterii ramach spisu powszechnego (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

W piątek w południe odbędzie się pierwsze losowanie nagród w loterii w ramach spisu powszechnego. Do wygrania są karty przedpłacowe o wartości 500 i 1000 zł. Kolejne nagrody będzie można wygrać 21 maja.

Zablokowany spis powszechny 2021? Rzeczniczka GUS wyjaśnia, co należy zrobić

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny. Podstawową formą przeprowadzanego badania jest „samospis” internetowy – do której zachęca Główny...

zobacz więcej

„Rozlosowanych zostanie 160 kart przedpłaconych o wartości 500 zł i 80 kart przedpłaconych o wartości 1000 zł” – informuje Główny Urząd Statystyczny. Transmisja z losowania zwycięzców zacznie się o godz. 12 na Facebooku i YouTubie GUS-u.

W loterii mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które już dokonały samospisu, wyraziły chęć udziału w loterii i za pośrednictwem wiadomości e-mail otrzymały 10-znakowy alfanumeryczny kod potwierdzający dokonanie samospisu i do 5 maja prawidłowo zarejestrowały zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej loterii.

Kolejne losowania 21 maja, 8 i 18 czerwca, 2 i 9 lipca. Wtedy też będzie można wygrać karty przedpłacowe o wartości 500 i 1000 zł. W ostatnim losowaniu, 14 lipca, do wygrania będzie 14 samochodów.

Czytaj także: Włochy. Loteria paragonowa sposobem na oszustwa podatkowe 

 Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy. Potrwa do końca września.

Rusza Narodowy Spis Powszechny 2021. Jak wziąć udział w badaniu?

1 kwietnia o północy w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Uczestnictwo w spisie jest obowiązkowe, ale –...

zobacz więcej

Jak wyjaśnia GUS, spisowi podlegają „osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania”. Podlegają mu także „mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami”.

Spis jest realizowany metodą samospisu internetowego (CAWI), wywiadu telefonicznego (CATI) i wywiadu bezpośredniego (CAPI).

Zakres informacji zbieranych w spisie to m.in. charakterystyka demograficzna, aktywność ekonomiczna, poziom wykształcenia, migracje, charakterystyka etniczno-kulturowa czy zasoby mieszkaniowe. W formularzu spisowym nie ma pytań dotyczących zarobków, dochodów czy stanu majątkowego.

Czytaj także: Kobieta wygrała na loterii ogromną sumę. Dostanie ją, ale jest warunek

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej