RAPORT

Tusk kontra Tusk

Eksplozje w Rotterdamie. Możliwy związek z meczem piłkarskim

Ładunki wybuchowe eksplodowały w trzech częściach miasta (fot. Niels Wenstedt/BSR Agency/Getty Images)
Ładunki wybuchowe eksplodowały w trzech częściach miasta (fot. Niels Wenstedt/BSR Agency/Getty Images)

W nocy z czwartku na piątek w Rotterdamie doszło do trzech eksplozji. Policja nie wyklucza związku z zaplanowanym na niedzielę meczem piłkarskim Feyenoord-Ajax Amsterdam.

Eskalacja konfliktu w rejonie Jersey. Londyn reaguje na groźby Paryża [WIDEO]

Ponad 50 francuskich kutrów rybackich zablokowało w czwartek port w Saint Helier, stolicy wyspy Jersey, w proteście przeciw warunkom połowowym dla...

zobacz więcej

W trzech różnych częściach Rotterdamu eksplodowały ładunki wybuchowe – informuje portal NOS.

Pierwsza eksplozja miała miejsce w kawiarni „The Hide Away” na Kreekplein. Jest ona popularna wśród fanów miejscowego klubu piłkarskiego Feyenoord.

Jak relacjonuje dziennik „Algemeen Dagblad” na swojej stronie internetowej, mieszkańcy usłyszeli wybuch i zaalarmowali straż pożarną. Z informacji AD wynika, że budynek jest poważnie uszkodzony.

Kolejny ładunek wybuchł w prywatnym mieszkaniu znajdującym się w dzielnicy Hoogvliet. Mieszkańcy okolicznych budynków zostali ewakuowani.

Trzecia eksplozja nastąpiła na ganku jednego z mieszkań w dzielnicy Schiebroek. Tam również ewakuowano mieszkańców sąsiednich domów.

Lokalne media spekulują, że eksplozje mogą mieć związek z zaplanowanym na niedzielę meczem piłkarskim Feyenoord-Ajax, który odbędzie się w Rotterdamie. Kibice obu drużyn słyną z wzajemnej wrogości.

– Na tym etapie trudno jest potwierdzić, czy eksplozje są związane z meczem – odpowiada PAP oficer dyżurny w komisariacie policji Doelwater w Rotterdamie.

Przeczytaj też: Uczennica gimnazjum postrzeliła trzy osoby w szkole

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej