RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziennikarka TVN zaatakowała Śpiewaka. Aktywista pyta o mobbing w stacji

Jan Śpiewak odpisał. Co na to Kinga Rusin z TVN? (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Jan Śpiewak odpisał. Co na to Kinga Rusin z TVN? (fot. PAP/Tomasz Gzell)

„Socjalistyczny radykał”, „ułaskawiony przez Dudę atencjusz" – grzmiała o Janie Śpiewaku na swoim Instagramie Kinga Rusin. Dziennikarka TVN przebywająca od miesięcy na jednej z wysp Oceanu Indyjskiego jest bowiem oburzona społecznym poparciem dla Krajowego Planu Odbudowy. „Pani Kinga wyznacza nowe standardy w zawodzie dziennikarskim: odwaga to pisanie łzawych postów na plaży na Malediwach” – odpowiada jej Śpiewak.

Prezydent na wiosennych wagarach. Gdzie jest dziś Rafał Trzaskowski?

Gdy kwitną kasztany, a temperatury szybują wreszcie w górę, uczniowie uciekają ze szkół i zaczyna się wagarowanie. Mają dość długiego roku...

zobacz więcej

Chociaż zdecydowana większość Polaków popiera przyjęcie Krajowego Planu Odbudowy, Kinga Rusin wykorzystując swoje zasięgi apelowała do polityków opozycji, by odrzucili unijne porozumienie lub zmusili PiS do zmiany warunków. Używała mocnych słów i wskazywała, że z rządem PiS nie powinno się negocjować.

Ponieważ Fundusz Odbudowy zakłada, że do Polski trafią miliardy złotych, aktywista miejski Jan Śpiewak nie zgodził się z celebrytką TVN.

Zobacz także -> „Jak terrorysta z granatnikiem”. Ikonowicz i Śpiewak wyśmiali Lempart

„Ułaskawiony przez Dudę atencjusz spłaca dług. Wrzaski Śpiewaka nie zakryją prawdy, którą wszyscy widzimy: niszczenia Konstytucji, niszczenia wolnych sądów, łamania praw kobiet i praw mniejszości, bezkarności policji, miliardów na propagandę” – zaczęła swój wpis Kinga Rusin.

„Czyż nie mam racji, że przy okazji KPO (Krajowy Plan Odbudowy) trzeba uzyskać gwarancje dla zachowania praworządności, praw obywatelskich, praw kobiet, bo inaczej nie będzie gdzie dochodzić sprawiedliwości, a więzienia zapełnią się tymi którzy bronią demokracji i swojej wolności? Czy nie mam racji, że PiS łamie polską Konstytucję, bo interesuje ich wyłącznie władza absolutna i nie chcą nad sobą żadnej kontroli?" – wyliczała Rusin i dodawała kolejne zdjęcia z plaży i znad oceanu.Śpiewak pyta o mobbing w TVN

Dziennikarka TVN z konstytucją na plaży. „Celebrytka na Malediwach poucza, jak żyć”

Kinga Rusin z TVN znów zaatakowała rząd i przedstawiła swoje twarde stanowisko ws. Krajowego Planu Odbudowy. „Oderwani od rzeczywistości celebryci...

zobacz więcej

Jan Śpiewak stwierdził w odpowiedzi, że Rusin „jest symbolem oderwanych od rzeczywistości warszawskich elit, które życie znają z seriali TVN-u”.

„Łamanie konstytucji? Gdzie pani była, gdy w Warszawie łamiąc konstytucję mafia reprywatyzacyjna wyrzucała ludzi na bruk? Łamanie praw kobiet? Gdzie pani była, gdy setki tysięcy kobiet musiały wyemigrować z Polski, żeby godnie żyć, bo pani koledzy liberałowie zamienili kraj w obóz taniej siły roboczej?” – pyta Śpiewak.

Podkreśla, że nie przeszkadza mu, iż Rusin robi biznesy, tylko „gdy pracodawcy łamią prawa pracowników, z czego TVN jest powszechnie znany”. Zapytał więc, czy dziennikarka „stanęła kiedykolwiek w obronie mobbingowanych i molestowanych kobiet w TVN?”

Zobacz także -> Ciężkie życie polskich gwiazd na Malediwach

Jan Śpiewak zdementował również plotki o tym, jakoby przegrał wszystkie sądowe procesy.

„Przegrałem przy skrajnie stronniczych sądach tylko 5 z 28 procesów. Gdybym był politykiem PO albo znanym adwokatem, pozwałbym panią i wielkiego reżysera i zapewne kolega sędzia by panią skazał. Uczyniłby kryminalistką za post na Instagramie. Ale nie jestem. Wierzę w wolność słowa, nawet dla takich wybitnych dziennikarek jak pani. Pozdrawiam z deszczowej Polski!” – zakończył.

Kinga Rusin postanowiła odpowiedzieć na mój wczorajszy post. Oczywiście jej prawo. Nazwała mnie atencjuszem, który...

Opublikowany przez Jan Śpiewak Czwartek, 6 maja 2021


źródło:
Zobacz więcej