RAPORT

Wojna na Ukrainie

Przykry sondaż dla Borysa Budki. Tak zagłosowało 2 proc. badanych

Co Polacy myślą o Borysie Budce? (fot. portal tvp.info)
Co Polacy myślą o Borysie Budce? (fot. portal tvp.info)

Połowa badanych krytycznie ocenia posła Borysa Budkę jako szefa Platformy Obywatelskiej – wynika z sondażu pracowni Social Changes. Tylko 2 proc. ocenia działalność polityka zdecydowanie pozytywnie.

Budka znów o Wrocławiu. „Przepraszam, ten Wrocław ciągle mi się myli”

– Włodek Czarzasty musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej jest układać się za plecami czy działać wspólnie, tak jak zrobiłem to we Wrocła…...

zobacz więcej

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie wpolityce.pl. Uczestników sondażu zapytano, jak oceniają Borysa Budkę w roli szefa Platformy Obywatelskiej.

Niemal połowa badanych ocenia przewodniczącego PO negatywnie: 25 proc. respondentów wybrało odpowiedź „zdecydowanie negatywnie”, a 23 proc. „raczej negatywnie”.

Zaledwie 2 proc. badanych ocenia działalność Budki „zdecydowanie pozytywnie”, a 13 proc. „raczej pozytywnie”. W sondażu 37 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Budka lepszy od Schetyny?


Badani zostali poproszeni o ocenę Borysa Budki na tle jego poprzedników na stanowisku szefa Platformy. Tylko 9 proc. respondentów oceniło, że obecny szef PO sprawdza się lepiej od poprzedników.

28 proc. stwierdziło, że Budka sprawdza się gorzej od swoich poprzedników na tym stanowisku. Tyle samo badanych oceniło, że przewodniczący Platformy sprawdza się tak samo jak jego poprzednicy. Ponadto Borysa Budkę ocenia źle 74 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy (dobrze zaledwie 11 proc.), 47 proc. wyborców Polski 2050 (17 proc. wskazało odpowiedź „dobrze") i 27 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej (dobre zdanie o Budce ma tu 48 proc. badanych).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1070 osób w dniach od 30 kwietnia do 4 maja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej