RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zakulisowe rozmowy o skróceniu Sejmu. Senator: PiS powinien rządzić cztery lata

Uważam, że jeśli PiS umówiło się z wyborcami na cztery lata, to te cztery lata powinny normalnie zostać przepracowane, niezależnie od sytuacji politycznej – powiedział w programie „#Jedziemy” senator PSL Jan Filip Libicki.

Sondaż: Zjednoczona Prawica silniejsza, KO mocno w dół. A co z Lewicą?

W najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych, zrealizowanym przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, chęć...

zobacz więcej

Sejm uchwalił we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE dotyczącą Funduszu Odbudowy.

„Za” opowiedziało się 290 posłów (m.in. większość klubów: PiS, Lewicy i Koalicji Polskiej – PSL i koło Polski 2050), przeciw było 33 (m.in. Konfederacja oraz posłowie związani z Solidarną Polską). 133 posłów (głównie z KO) wstrzymało się od głosu. Ustawą zajmie się teraz Senat.

O głosowanie PSL w Sejmie w tej sprawie pytany był senator tego ugrupowania Jan Filip Libicki. Polityk w TVP Info oznajmił, że „nie chodziło o przyjęcie tego funduszu, ale o odpowiedź na pytanie, jak PiS rozdystrybuuje te środki”.

Libicki: Nie ma możliwości wcześniejszych wyborów


Pytany o doniesienia, że trwały rozmowy między PO a innymi partiami o możliwym skróceniu kadencji tego parlamentu, Libicki mówił, że „nie ma możliwości przeprowadzenia wcześniejszych wyborów”.

Budka znów o Wrocławiu. „Przepraszam, ten Wrocław ciągle mi się myli”

– Włodek Czarzasty musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej jest układać się za plecami czy działać wspólnie, tak jak zrobiłem to we Wrocła…...

zobacz więcej

– Trzeba mieć 2/3 w parlamencie, a to nie do zrobienia . Ale ja uważam, że jeśli PiS umówiło się z wyborcami na cztery lata, to te cztery lata powinny normalnie zostać przepracowane, niezależnie od sytuacji politycznej – oznajmił.

Przyznał, że była taka plotka, żeby to Władysław Kosiniak-Kamysz został „technicznym premierem”. – Słyszałem ją w wymiarze medialnym czy korytarzowym, ale od nikogo z parlamentarzystów PSL – wskazał.

Mówił też, że podczas głosowania w Senacie nad ratyfikacją Funduszu oprze się na zdaniu senackiego biura legislacyjnego. – Jeśli prawnicy powiedzą, że można do tej ustawy wprowadzać poprawki, to będę za nimi głosował – mówił.

– Jeśli senackie poprawki o ratyfikacji Funduszu skutkowałyby unijnymi negocjacjami, to nie należy ich wprowadzać – dodał senator.

źródło:
Zobacz więcej