RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W tym państwie zamknięto oddział dla chorych na COVID-19. Ostatni pacjent wypisany

Szpital w San Marino (fot. Getty Images)
Szpital w San Marino (fot. Getty Images)

W szpitalu w San Marino zamknięto oddział dla chorych na COVID-19. Do domu wypisany został ostatni pacjent, który tam przebywał - podał miejscowy dziennik „Libertas”. Miesiąc temu przebywało tam 40 chorych, a na intensywnej terapii nie było wolnego miejsca.

W Indiach rośnie niepokój, że powstanie nowy wariant patogenu

Szczepionki przeciwko koronawirusowi działają na indyjski wariant COVID-19, jednak eksperci obawiają się wystąpienia kolejnych niebezpiecznych...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Podczas symbolicznej ceremonii zamknięcia oddziału covidowego przypomniano, że to powtórzenie sytuacji z początku czerwca zeszłego roku, gdy także nie było tam już żadnych pacjentów.

„Wraz z zamknięciem oddziału notujemy też, że negatywne wyniki testów otrzymali pacjenci, którzy przebywali na intensywnej terapii. To wspaniała wiadomość; pozwoli to nam wznowić wszystkie planowane usługi medyczne” - ogłosił dyrektor szpitala w jednym z najmniejszych i najstarszych państw świata Sergio Rabini.

Zauważył zarazem, że koronawirus nadal krąży w republice, co potwierdzają nowe przypadki w ostatnich dniach, choć są one nieliczne. Dlatego, jak mówią lekarze, nie można obniżać czujności.

Ostatniej doby w San Marino, gdzie mieszka 33 tysiące osób, zanotowano jedno nowe zakażenie; siedem osób zostało uznanych za wyleczone.

Władze medyczne enklawy, położonej na terytorium Włoch, wyrażają przekonanie, że obecna sytuacja to rezultat bardzo sprawnie przebiegającej kampanii szczepień.

źródło:

Zobacz więcej