RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wręczono nagrodę im. Piotra Świąca [WIDEO]

W czwartek wręczono po raz pierwszy „Bursztynowe Pióro” – nagrodę im. Piotra Świąca dla młodych i zdolnych dziennikarzy z woj. pomorskiego. Ufundował ją prezes TVP Jacek Kurski.

Nowe fakty ws. wypadku, w którym zginął dziennikarz TVP

Kierowca, który uderzył czołowo w auto dziennikarza TVP Gdańsk Piotra Świąca, był pod wpływem alkoholu – poinformowała rzeczniczka gdańskiej...

zobacz więcej

Laureatką pierwszej edycji została dziennikarka TVP Gdańsk Agata Milczrek. Nagroda tragicznie zmarłego Piotra Świąca będzie przyznawana pomorskim dziennikarzom co roku, zawsze w rocznicę jego urodzin.

Wieloletni dziennikarz TVP


Piotr Świąc zginął 5 marca wieczorem w wypadku drogowym w Borczu na Kaszubach. Według ustaleń policji renault kierowany przez 23-letniego mężczyznę zjechał na pas, którym jechał prawidłowo dziennikarz i zderzył się czołowo z volkswagenem. Obaj kierowcy zginęli na miejscu.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, kierowca renault, który uderzył czołowo w auto dziennikarza, był nietrzeźwy.

Piotr Świąc w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też „Wiadomości” w TVP1 i poranne pasmo w TVP Info. Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy „Panorama”, „Forum Panoramy” i „Forum Gospodarcze”).

źródło:
Zobacz więcej