SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Wtargnęli na murawę i pobili piłkarzy. 32 kibiców z zarzutami

32 kibiców Widzewa z zarzutami po meczu ze Zniczem (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
32 kibiców Widzewa z zarzutami po meczu ze Zniczem (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Już 32 osoby usłyszały zarzuty w związku z wtargnięciem na murawę stadionu Widzewa po ostatnim w poprzednim sezonie meczu Widzewa w Łodzi ze Zniczem Pruszków. Kilku z zatrzymanych jest podejrzanych o pobicie piłkarzy swojego klubu. Grozi im do 3 lat więzienia.

Miała ukraść i zniszczyć księgi liturgiczne. W trakcie zatrzymania zaatakowała policjantów

Policjanci z Wronek (Wielkopolskie) zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież oraz zniszczenie mszału i lekcjonarza. W trakcie zatrzymania 43-latka...

zobacz więcej

Chodzi o wydarzenia, które miały miejsce 25 lipca ubiegłego roku, po ostatnim meczu piłkarzy Widzewa w drugoligowych rozgrywkach. Łodzianie ulegli Zniczowi 0:1, ale mimo to awansowali na zaplecze ekstraklasy. Jednak zamiast tradycyjnej fety i radości z powrotu po pięciu latach do 1. ligi, po kolejnej porażce atmosfera na stadionie przy al. Piłsudskiego była bardzo gorąca.

Po końcowym gwizdku arbitra na murawę wtargnęła rozwścieczona formą widzewiaków grupa kilkudziesięciu fanów, którzy ściągnęli z piłkarzy koszulki. Doszło do przepychanek, szarpaniny, obrażania graczy oraz uderzenia 18-letniego Roberta Prochownika i niewiele starszego Adama Radwańskiego.

Jak poinformował w czwartek kom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, od tamtej pory funkcjonariusze z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców prowadzą działania zmierzające do ustalenia tożsamości sprawców oraz precyzyjnego określenia odpowiedzialności za czyny, jakich się dopuścili.

– Żmudna i drobiazgowa praca mundurowych doprowadziła do ustalenia i przedstawienia zarzutów 32 sprawcom. Kolejna zatrzymana osoba to 31-letni łodzianin, który odpowie za zakłócanie przebiegu imprezy oraz naruszenie nietykalności cielesnej, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – przekazał.

Dodał, że drugim ostatnio zatrzymanym podejrzanym jest 17-letni mieszkaniec podłódzkiej miejscowości. Za wbiegnięcie na murawę i uszkodzenie ciała odpowie przed sądem dla nieletnich.

Fiedukowicz zaznaczył, że w ustaleniu personaliów podejrzewanych kryminalnym pomogła dobra znajomość środowiska pseudokibiców oraz nagrania z kamer, na których widać było, jak część z pseudokibiców po wbiegnięciu na murawę atakuje piłkarzy. Przyznał, że to nie koniec sprawy.

Czytaj także: Groził śmiercią babci. Wcześniej z kastetem rzucił się na nastolatków

 

źródło:

Zobacz więcej