RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Budka znów o Wrocławiu. „Przepraszam, ten Wrocław ciągle mi się myli”

Już wcześniej Borys Budka mylił Wrocław z Rzeszowem (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Już wcześniej Borys Budka mylił Wrocław z Rzeszowem (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

– Włodek Czarzasty musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej jest układać się za plecami czy działać wspólnie, tak jak zrobiłem to we Wrocła… – przepraszam, ten Wrocław ciągle mi się myli – to fragment wypowiedzi Borysa Budki dla Polsat News. Szef PO oskarżał lidera Lewicy o „układanie się za plecami” z Prawem i Sprawiedliwością, ale internauci zwrócili uwagę na kolejną już z serii wpadek prominentnych polityków PO.

Platforma za polexitem? „Tu w Brukseli są na nich wściekli”

Głosowanie ws. 770 mld zł dla Polski było nie tylko głosowaniem ws. pieniędzy, ale dotyczyło również relacji z Unią Europejską. „PO zaprezentowała...

zobacz więcej

Pod koniec kwietnia podczas wspólnej konferencji prasowej w Rzeszowie z kandydatem opozycji na prezydenta tego miasta Konradem Fijołkiem, Budka wzywał, by zrobić „wszystko, żeby obywatelski kandydat Konrad Fijołek wygrał w pierwszej turze, żeby Wrocław przestał być tym eksperymentem na żywej tkance”. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Dzień później identyczną wpadkę zaliczyła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz mówiąc o rzeszowskim Urban Lab „takie rzeczy, które robicie we Wrocławiu”. Tu przejdziesz do artykułu opisującego to zdarzenie.

Dziś lider Platformy Obywatelskiej chciał przekonywać, że negocjacje z rządem w sprawie KPO „odbiją się na sondażach” Lewicy.

A wyszło tak:

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Niektórzy nawiązali do wyjątkowo „popularnej” w grodzie nad Odrą plagi wykolejeń tramwajów, które z tego względu zaczęto określać w sieci mianem „wywrocławienia”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej