RAPORT

Pogarda

Nowe informacje nt. chorego dyplomaty ewakuowanego z Indii do Polski

Ewakuację udało się zorganizować w 48 godzin (fot.TT/Michał Dworczyk)
Ewakuację udało się zorganizować w 48 godzin (fot.TT/Michał Dworczyk)

Najnowsze

Popularne

Chory na COVID–19 polski dyplomata, którego ze względu na stan zdrowia 25 kwietnia ewakuowano z Indii, opuścił wraz z rodziną szpital MSWiA. Majówkę spędził już w domu – powiedział w czwartek zastępca dyrektora ds. medycznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie dr Artur Zaczyński.

Mieli COVID, chcieli wsiąść do samolotu. Akty oskarżenia przeciw obcokrajowcom

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota skierowała do sądu dwa akty oskarżenia przeciwko obcokrajowcom, którzy będąc zakażeni koronawirusem próbowali...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Portal Wirtualna Polska podał w czwartek, że dyplomata 30 kwietnia wyszedł ze szpitala wraz z rodziną. Informację potwierdził zastępca dyrektora ds. medycznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie dr Artur Zaczyński.

W szpitalu w Polsce dostał tlen i sterydy przeciwwirusowe, których nie mógł dostać w Indiach – powiedział dr Zaczyński. – Udało nam się uratować życie kilku osób – dodał.

Zobacz także: Brazylijski wariant koronawirusa w Polsce. Minister zaskoczony działaniami laboratorium 

Ciężko chory na covid dyplomata przyleciał w niedzielę po południu 25 kwietnia do Polski specjalnym samolotem z Indii. Towarzyszyła mu rodzina – również chora ciężarna żona i czworo dzieci. Operację koordynowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB).

Kolejne roczniki mogą zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19

Zgodnie z harmonogram szczepień w czwartek przyszła kolej na rejestrację osób w wieku 28 i 29 lat, które w I kwartale nie zgłosiły chęci...

zobacz więcej

Ewakuację udało się zorganizować w 48 godzin z zachowaniem wszystkich niezbędnych procedur bezpieczeństwa, w porozumieniu z GIS.

– Sytuacja w Indiach jest dramatyczna, nie ma tlenu, nie ma miejsc w szpitalach. Dyplomaci również nie mogą liczyć na pomoc. Niezbędna była więc ewakuacja Polaka do kraju – powiedział dyrektor RCB płk Konrad Korpowski.

Po przylocie do Warszawy dyplomata trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie, a jego żona i dzieci do Centralnego Szpitala Klinicznym MSWiA. Następnie dyplomatę również przewieziono do szpitala MSWiA.

W Indiach zakażenia rosną w tempie ponad 300 tys. przez 14 kolejnych dni, co oznacza, że liczba przypadków COVID–19 przekroczyła w tym kraju 20 mln.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej