RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Miała ukraść i zniszczyć księgi liturgiczne. W trakcie zatrzymania zaatakowała policjantów

43-latka jest podejrzana m.in. o kradzież i zniszczenie ksiąg liturgicznych (fot. Shutterstock, zdjęcie ilustracyjne)
43-latka jest podejrzana m.in. o kradzież i zniszczenie ksiąg liturgicznych (fot. Shutterstock, zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Wronek (Wielkopolskie) zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież oraz zniszczenie mszału i lekcjonarza. W trakcie zatrzymania 43-latka naruszyła też nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy.

Zdewastowano pomnik ks. Jerzego Popiełuszki

W nowojorskiej dzielnicy Greenpoint nieznani sprawcy zdewastowali pomnik księdza Jerzego Popiełuszki. Obsypali go śmieciami i namalowali na nim...

zobacz więcej

Jak poinformowała mł. asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach, dwa dni temu policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach otrzymali zawiadomienie od proboszcza o tym, iż w jednym z wronieckich kościołów doszło do kradzieży.

– Z ustaleń wynikało, iż w dniu 1 maja nieznana sprawczyni ukradła mszał oraz lekcjonarz, a następnie zniszczyła księgi liturgiczne i porzuciła je w lesie. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, wykonali oględziny ksiąg oraz zabezpieczyli monitoring – podkreśliła Chuda.

Dodała, że na podstawie nagrań z kamer i ustaleń dokonanych ze zgłaszającym oraz z mieszkańcami policjanci wytypowali kobietę podejrzaną o kradzież. Okazało się, że była to 43-letnia obywatelka Ukrainy.

– Kobieta została zatrzymana przez kryminalnych oraz dzielnicowego jeszcze tego samego dnia. W trakcie zatrzymania 43-latka naruszyła nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy oraz starała się uniemożliwić im doprowadzenie do radiowozu poprzez szarpanie się i zapieranie. Po zebraniu materiałów dowodowych, kobieta została przesłuchana i usłyszała zarzuty kradzieży oraz zniszczenia mszału oraz lekcjonarza, a także naruszenia nietykalności cielesnej oraz próby wymuszenia na funkcjonariuszach zaniechania prawnej czynności służbowej – wskazała Chuda.

Decyzją prokuratora 43-latka została objęta dozorem policji oraz zakazem opuszczania kraju. Za kradzież i zniszczenie mienia polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia, za pozostałe przestępstwa do 3 lat.

Czytaj także: 14-latka zgłosiła, że została zgwałcona. Okazało się, że to był „żart”

 

źródło:

Zobacz więcej