RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzelanina na przedmieściach Rio de Janeiro. Są dziesiątki ofiar

Strzelanina w Rio de Janeiro (fot. Fabio Teixeira/NurPhoto via Getty Images)
Strzelanina w Rio de Janeiro (fot. Fabio Teixeira/NurPhoto via Getty Images)

Co najmniej 25 osób – w tym policjant – zginęło w czwartek na przedmieściu Rio de Janeiro, Jacarezinho, w strzelaninie, która wywiązała się podczas operacji policyjnej wymierzonej w handlarzy narkotyków – podał brazylijski dziennik „O Globo” na swym portalu internetowym.

Gangi idą na wojnę z koronawirusem. Wprowadziły „godzinę policyjną”

Niepodzielnie rządzące fawelami w Rio de Janeiro gangi narkotykowe wypowiedziały wojnę koronawirusowi. Wprowadziły „godzinę policyjną”, rozdają też...

zobacz więcej

Według informacji policyjnych w operacji na terenie faweli w dzielnicy Jacarezinho brało udział ponad 200 funkcjonariuszy, aby rozbić zorganizowaną grupę przestępczą. W trakcie strzelaniny zginął jeden policjant – Andre Leonardo de Mello Frias.

„Akcja opierała się na konkretnych informacjach wywiadowczych i dochodzeniach. W tym czasie przestępcy mocno zareagowali. Nie tylko po to, by uciec, ale by zabić” – napisała na Facebooku policja w stanie Rio de Janeiro. Wyrażono też solidarność z przyjaciółmi i rodziną inspektora, który był „podziwiany i szanowany przez wszystkich”.

Dwóch pasażerów, którzy znajdowali się na stacji metra Triagem, zostało rannych podczas akcji. Jak informuje policja, ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Zobacz także: Zabójca policjanta z Raciborza aresztowany


#LUTO ���� Com extremo pesar, a Secretaria de Polícia Civil informa o falecimento do inspetor de polícia Andre Leonardo...

Pubblicato da Polícia Civil do Estado do Rio de Janeiro su Giovedì 6 maggio 2021

źródło:
Zobacz więcej