RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Gdzie będzie wiało najmocniej?

Zapowiada się bardzo wietrzna pogoda (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Zapowiada się bardzo wietrzna pogoda (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Mieszkańcy Pomorza, Warmii i Mazur oraz północy Mazowsza muszą liczyć się tym, że może mocno wiać. Nad morzem nawet do 90 km/h.

Czy czeka nas poprawa pogody? Prognoza na czwartek

W czwartek nie nastąpi znaczna poprawa pogody. Czeka nas kolejny pochmurny dzień z wiatrem i przelotnym deszczem. Nie będzie też szczególnie ciepło...

zobacz więcej

IMGW prognozuje na wskazanym obszarze wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Poza tym z prognoz wynika, że po południu i wieczorem utrzyma się zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a w górach powyżej 1300 m n.p.m. śniegu. Lokalnie wystąpią również burze. Prognozowana suma opadów na Pomorzu to około 10 mm. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 10 do 14 st. C, chłodniej będzie na północy i na Podhalu od 8 do 9 st. C.

Z kolei w nocy zachmurzenie będzie już duże, ale na północy kraju pojawią się większe przejaśnienia. Miejscami wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 0 st. C lokalnie na północy, około 4 st. C w centrum, do 7 st. C na południu. Na północy kraju gdzieniegdzie przygruntowe przymrozki - termometry pokażą około - 1 st. C.

Czytaj także: Prawdziwy atak ciepła. Temperatura poszybuje w górę. Prognoza IMGW

źródło:

Zobacz więcej