RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Australia nie otworzy granic w 2021 roku? Australijski senator wyjaśnia

Granice Australii prawdopodobnie nie zostaną otwarte (fot. Shutterstock)
Granice Australii prawdopodobnie nie zostaną otwarte (fot. Shutterstock)

Australijski minister finansów i senator Simon Birmigham zasugerował w czwartek w Sky News, że międzynarodowe podróże powinny być wznowione nie wcześniej niż pod koniec bieżącego roku, a być może granice pozostaną zamknięte nawet na początku 2022 r. Podkreślił, że dla opinii publicznej najważniejsza jest ochrona życia i pracy.

Biden chce uwolnić patenty na szczepionki przeciw COVID-19. W KE dezorientacja

Prezydent USA Joe Biden opowiedział się za zawieszeniem praw własności intelektualnej firm farmaceutycznych do szczepionek na COVID-19. Wymaga to...

zobacz więcej

Minister powiedział, że granice Australii prawdopodobnie nie zostaną „otwarte na początku przyszłego roku” z uwagi na „niepewność” co do skuteczności globalnego wprowadzenia szczepionek przeciwko koronawirusowi.

„Australijczycy nie chcą, abyśmy ponownie otworzyli granice i ryzykowali przedostaniem się COVID-19 do naszego kraju, co może spowodować utratę życia, straty ekonomiczne i utratę miejsc pracy w całej Australii” – podkreślił Birmingham.

Minister odmówił odpowiedzi na pytanie dziennikarza Sky News o harmonogram otwierania się kraju, a decyzje co do podróży zagranicznych są odłożone.

Zobacz także: Co dalej z zasiłkiem opiekuńczym? Minister przekazała najnowsze informacje

Przebadano tysiące ochotników. Co czwarty z tego miasta ma przeciwciała COVID-19

Prawie 10 tys. mieszkańców z Koszyc i okolic wzięło udział w badaniu, które miało wykazać, jaka część populacji przeszła COVID-19. Wstępne wyniki...

zobacz więcej

Dodał, że gigantyczny wzrost zakażeń koronawirusem w Indiach i wybuchy epidemii w innych częściach świata to przyczyny jego niechęci do określenia daty wznowienia podróży zagranicznych.

W Australii są obecnie 243 osoby zakwalifikowane jako przechodzące „aktywne zakażenie”, z czego 119 w samej Nowej Południowej Walii, której stolicą jest Sydney.

W czwartek australijskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w kraju przybyło 13 nowych zakażeń, z czego 11 dotyczy Nowej Południowej Walii. 9 osób zakaziło się koronawirusem za granicą, a dwa przypadki dotyczą zakażeń miejscowych.

Od początku epidemii w Australii odnotowano łącznie 29 865 przypadków i 910 zgonów z powodu COVID-19.

Zobacz także: Brazylijski wariant koronawirusa w Polsce. Minister zaskoczony działaniami laboratorium 

źródło:

Zobacz więcej