RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zabójca policjanta z Raciborza aresztowany. Grozi mu dożywocie

Sąd zdecydował w czwartek po południu o aresztowaniu na trzy miesiące 40-latka, który we wtorek w Raciborzu zastrzelił interweniującego policjanta. Informację o uwzględnieniu wniosku w tej sprawie przekazała w czwartek po południu raciborska policja.

Nie żyje policjant postrzelony podczas kontroli samochodu

Nie żyje policjant z Raciborza na Śląsku, postrzelony we wtorek rano przez kierowcę zatrzymanego do kontroli samochodu renault scenic –...

zobacz więcej

„Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące bandyta spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pobytu w więzieniu” – poinformowała tamtejsza komenda.

Mł. asp. Michał Kędzierski zginął we wtorek rano przy próbie wylegitymowania mężczyzny, który podając się za funkcjonariusza, w ubiorze przypominającym mundur, próbował kontrolować kierowców. Podczas interwencji bandyta wyciągnął broń i strzelił do funkcjonariusza. Jego kolega z patrolu postrzelił napastnika w udo. Sprawca został od razu zatrzymany.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska poinformowała w czwartek, że posiedzenie sądu w sprawie aresztu zaplanowano w szpitalu, gdzie leży podejrzany.

Zobacz także: Trzy zarzuty dla zabójcy policjanta


W środę po południu mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora w szpitalu. Usłyszał zarzuty dotyczące zabójstwa policjanta, usiłowania zabicia drugiego funkcjonariusza, w którego kierunku także strzelał oraz nielegalnego posiadania znacznych ilości broni i amunicji.

źródło:

Zobacz więcej