RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zamówiła przez internet telefon. W paczkach dostała książkę i malinową herbatę

Zamiast telefonu dostała książkę i herbatę malinową (fot. Shutterstock)
Zamiast telefonu dostała książkę i herbatę malinową (fot. Shutterstock)

Tego zakupu długo nie zapomni mieszkanka Zamościa (woj. lubelskie). Kobieta zamówiła przez internet telefon komórkowy za ponad 3 tysiące złotych i została oszukana. W przysłanej paczce zamiast telefonu była książka. Chociaż sprzedawca zapewniał, że pomylił przesyłki i wysłał drugą, to w rzekomo właściwej paczce było pudełko malinowej herbaty.

Omyłkowo dostała przelew na milion dolarów. Kupiła dom, auto i... trafiła do aresztu

Firma brokerska Charles Schwab & Co. przez pomyłkę przelała 1,2 mln dolarów na konto bankowe przypadkowej kobiety. Ta natychmiast zrobiła transfer...

zobacz więcej

23-latka zakupiła przez internet telefon komórkowy. Na wskazane przez sprzedawcę konto przelała prawie 3400 złotych. „Paczka miała być dostarczona do jednego z paczkomatów na terenie miasta. Po kilku dniach 23-latka odebrała przesyłkę. Nie zdążyła jej otworzyć, ponieważ od sprzedawcy dowiedziała się, że to nie jest zakupiony przez nią telefon. Sprzedawca miał się pomylić podczas wysyłki” – poinformowała policja.

Sprzedawca telefonu umówił się, że 23-latka odeśle wadliwą paczkę po otrzymaniu telefonu. Po kilku dniach do pokrzywdzonej dotarła kolejna przesyłka. Kobieta otworzyła paczkę i zobaczyła, że zamiast zakupionego telefonu jest w niej paczka herbaty.

„Zdenerwowana zadzwoniła do sprzedawcy i chciała zrezygnować z zakupu. Sprzedawca zobowiązał się oddać jej pieniądze. Jednak tego nie zrobił, nie odbierał też od pokrzywdzonej telefonów. 23-latka straciła prawie 3400. Została z paczką malinowej herbaty oraz książką, która jak się okazało była w pierwszej przesyłce” – przekazała policja.

Apel policjantów


Policjanci apelują tym samym do wszystkich o ostrożność. Korzystajmy jedynie ze sklepów sprawdzonych, z historią swojej działalności. „Jeśli jest to możliwe, wybierajmy formę płatności u kuriera. Przed podjęciem ostatecznej decyzji poczytajmy opinie o sprzedawcy i sklepie. Unikajmy też zakupów przedmiotów o rażąco zaniżanej cenie - może to sugerować oszustwo” – informuje policja.

Czytaj także: Warszawa. Oszukali 82-latkę na policjanta. Wpadli na gorącym uczynku

źródło:
Zobacz więcej