RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kiedy Open’er Festival? Organizatorzy zabrali głos

Open’er Festival w Gdyni przełożony na 2022 r. (fot. Gaelle Beri/Redferns)
Open’er Festival w Gdyni przełożony na 2022 r. (fot. Gaelle Beri/Redferns)

Nie odbędzie się w tym roku w Gdyni, zaplanowany na przełomie czerwca i lipca, Open'er Festival. Wydarzenie zostało przeniesione na 29 czerwca-2 lipca 2022 r. – poinformował w czwartek organizator festiwalu, agencja Alter Alt.

Pokaz polskich filmów w Nowym Jorku

Siedem polskich filmów mogą obejrzeć amerykańscy widzowie w ramach organizowanego w Nowym Jorku przeglądu New Polish Cinema. Pokazy zorganizował...

zobacz więcej

„To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii. Przez ostatnie kilka miesięcy walczyliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tegoroczna edycja Open’er Festival się odbyła. Chociaż jesteśmy przekonani, że powrót świata festiwali jest już bardzo blisko, to akurat ten wyścig z czasem przegrywamy” – napisano na stronie internetowej Open’er Festival.

Organizatorzy imprezy podkreślili, że chcą, aby „powrót na Open’era był doświadczeniem pełnym”. „Żeby to był czas wypełniony muzyką, kulturą, sztuką, rozrywką i zabawą w miejscu, formule i przestrzeni, które dobrze znacie. W skali i o sile, którą wspólnie zbudowaliśmy przez ostatnie 20 lat” – zaznaczyli.

Open’er Festival odbędzie się w przyszłym roku w dniach 29 czerwca-2 lipca.

„Dużą część obecnego line-upu zobaczycie na festiwalu również w przyszłym roku - już teraz swój udział potwierdzili Twenty One Pilots, Michael Kiwanuka, Destroyer, Badbadnotgood oraz Seasick Steve” – zapowiedziano na stronie internetowej festiwalu.

Z powodu pandemii koronawirusa Open’er Festival nie odbył się też w 2020 r.

Pierwszy Open'er miał miejsce w Warszawie w 2002 r. Rok później festiwalowe granie przeniosło się do Gdyni na Skwer Kościuszki. W 2006 r. festiwal ponownie zmienił lokalizację na lotnisko w Gdyni-Kosakowie, gdzie odbywa się do dziś.

Czytaj także: Koronawirus. Jest decyzja w sprawie gonitwy z bykami w Pampelunie

 

źródło:

Zobacz więcej