RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent odznaczył pośmiertnie Bronisława Cieślaka. Krzyż zostanie przekazany rodzinie podczas pogrzebu

Bronisław Cieślak zmarł w wieku 77 lat (fot. Foru,/Tomasz Adamowicz)
Bronisław Cieślak zmarł w wieku 77 lat (fot. Foru,/Tomasz Adamowicz)

Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Bronisława Cieślaka - aktora, dziennikarza i byłego posła - Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jak informuje Kancelaria Prezydenta na Twitterze, odznaczenie zostanie przekazane jego rodzinie podczas pogrzebu.

Lewica chce odznaczenia dla Bronisława Cieślaka: To mu się należy

Lewica zamierza wystąpić do prezydenta PR Andrzeja Dudy o przyznanie odznaczenia państwowego zmarłemu dziś Bronisławowi Cieślakowi. Aktor znany był...

zobacz więcej

Bronisław Cieślak, aktor znany z ról porucznika Sławomira Borewicza w serialu „07 zgłoś się” i Bronisława Malanowskiego w „Malanowski i partnerzy”, zmarł w niedzielę w wieku 77 lat.

Urodził się w 1943 r. w Krakowie. W latach 1969-1973 pracował w Radiu Kraków, a w latach 1973-1991 był redaktorem i zastępcą redaktora naczelnego Telewizji Kraków. Należał do PZPR od 1970 roku aż do rozwiązania partii w 1990 r. Dwukrotnie - w 1997 i 2001 r. - zdobył mandat posła z list SLD.

W 2005 r. został odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Uroczystości pogrzebowe Bronisława Cieślaka rozpoczną się 10 maja o 13.00 kaplicy na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. Zostanie pochowany w grobie rodzinnym na tym cmentarzu.

źródło:
Zobacz więcej