RAPORT

Wojna na Ukrainie

TVN z PO dokonują rzeczy niezwykłych

Andrzej Morozowski, Borys Budka oraz Konrad Piasecki (fot. arch.PAP/A.Rybczyński, PAP/R.Guz, A.Chomicz/Forum)
Andrzej Morozowski, Borys Budka oraz Konrad Piasecki (fot. arch.PAP/A.Rybczyński, PAP/R.Guz, A.Chomicz/Forum)

Wściekłość, złość i tupanie nogami dyrygentów wojny polsko-polskiej, bo część polskich posłów z opozycji miała czelność prowadzić dialog z polskim rządem, zamiast krzyczeć na niego na ulicy i donosić zagranicy. Czy coś takiego byłoby możliwe w jakimkolwiek innym cywilizowanym kraju UE? Nie. Obóz PO-TVN wyznacza nowe standardy, czyniąc z Polski unikalny kraj.

Burza w PO ws. Funduszu Odbudowy. „Sikorski skrytykował władze partii”

Odrzucając miliardy euro z Unii Europejskiej, Platforma Obywatelska strzeliła sobie w stopę. Partia kreująca się na euroentuzjastów odwróciła się...

zobacz więcej

Politycy PO wpadli w amok. Razem z nimi „dziennikarze wolnych mediów” (wiecie, ci „lepsi” od innych), którzy pokazują „wielkie chwile dziennikarstwa” na nieznaną dotąd skalę. W środę w TVN zglanowano posłankę Lewicy za to, że jej partia usiadła i rozmawiała z rządem.

Zamiast zgody, podgrzewanie wojny polsko-polskiej


Tak, proszę państwa, polityczni aktywiści „największej partii opozycyjnej”, jak nazwał TVN poseł Marcin Horała rzucają się i atakują polskich polityków za DIALOG z polskim rządem ws. miliardów złotych dla Polaków. Z takim nastawieniem to szybko do jedności narodowej nie dojdziemy, choć chyba już nikt nie ma wątpliwości, że akurat obóz TVN i PO, który słynną wojnę polsko-polską w 2005 r. rozpoczął (zaczęło się od goryczy Donalda Tuska po przegranej z Lechem Kaczyńskim), choć przez moment chciał ją przerwać.

Powinniśmy jednak dziś, gdy nieco opadł bitewny kurz, na spokojnie przeanalizować, co tak naprawdę się stało w ciągu ostatnich dni i tygodni, a co mogłoby się stać, gdyby wszystko przebiegło zgodnie z planem (którego w porządnie opracowanej formie de facto nie ma i nie było) Platformy Obywatelskiej i jej zbrojnego medialnego ramienia.

„Media bez wyboru” masakrują opozycję. Politolog: To było niesmaczne

PSL, Polska 2050, Paweł Kukiz oraz Lewica poparli Krajowy Plan Odbudowy. – A workiem do bicia stała się wyłącznie Lewica – zauważa politolog prof....

zobacz więcej

Gdy pojawiła się informacja o ustaleniach Lewicy z rządem RP, nawet z obozu TVN można było usłyszeć głosy rozsądku. 27 kwietnia Konrad Piasecki napisał, że problemem Koalicji Obywatelskiej jest „emocjonalne i retoryczne zapędzanie się”, które „ogranicza pole manewru”, „sprawia, że KO staje się zakładnikiem własnych słów i modelu opozycyjności”, przez co „jest jak przeciążony statek, którego ani wyhamować, ani zmienić kurs”.

Piasecki został jednak szybko - przez wspomnianą „najostrzejszą część sieciowej bańki”, czyli sektę wyznawców PO spod znaku SokuzBuraka i Silnych Razem – zahukany. Cel został osiągnięty, bo dziś w rozmowie z liderem Lewicy, Włodzimierzem Czarzastym Piasecki sam prezentował „emocjonalne i retoryczne zapędzanie się”, godne Andrzeja Morozowskiego, który dzień wcześniej dosłownie krzyczał na posłankę Lewicy.

Dostała 30 sekund na reklamę Borysa Budki. „Ludzie się rzucili”

Małgorzata Kidawa-Błońska w radiu RMF FM chwaliła Borysa Budkę. Parlamentarzystka dostała więc 30 sekund na reklamę szefa swojej partii. Co...

zobacz więcej

Zbrodnia niewybaczalna


Za co posłanka Beata Maciejewska została przez przedstawiciela TVN zbesztana? Bo miała czelność prowadzić dialog z rządem swojego kraju. Skandaliczne zachowanie, prawda? Jeśli rząd rozmawia z opozycją, to się zachwycamy, ale pod warunkiem, że dzieje się to za granicą albo w Polsce, ale tylko wtedy, gdy pod dyktando opozycji. Ustalmy raz na zawsze kilka zasad.

Gdy po agresji na Gruzję Radosław Sikorski zaprasza Rosję do NATO (marzec 2009 r.), „Gazeta Wyborcza” drukuje list Władimira Putina i zaczyna akcję propagandową pt. „Katyń nie był ludobójstwem” (jesień 2009 r.), a Donald Tusk spaceruje z nim na molo – to wtedy jest silna polityka zagraniczna, media zachwycone i w ogóle supersprawa.

Podobnie rzecz się ma, gdy kilka miesięcy po katastrofie smoleńskiej szef MSZ Rosji, Sergiej Ławrow przylatuje do Polski, żeby wziąć udział w odprawie polskich ambasadorów (wrzesień 2010 r.) albo główny serwis TVP zaczyna się od laurki dla Armii Czerwonej (maj 2013 r.), a Polska po wybuchu na ukraińskim Majdanie podpisuje pakt z Putinem (grudzień 2013 r.).

Dziennikarz TVN24 zaatakował posłankę Lewicy. „Rozmawiałam ze wściekłym rzecznikiem KO”

Pani poseł, była szansa, żeby spróbować ten rząd odwołać – krzyczał wręcz na antenie TVN24 red. Andrzej Morozowski, rozmawiając z posłanką Lewicy...

zobacz więcej

To wszystko mediów nie oburza. „Obiektywni” dziennikarze wkurzeni są, bo polska lewica miała czelność rozmawiać z polskim rządem o pieniądzach dla Polaków. Kobieta nie zachowała się, jak chciał TVN i PO – więc Andrzej Morozowski rzuca się na nią w furii, bo przecież z rządem nie należało rozmawiać, tylko obalić.

„Cała prawda całą dobę” sufluje tym samym przekaz Borysa Budki, który ogłosił, że we wtorek „można było spowodować”, że upadłby rząd, „bo nie miałby większości, albo musiałby przyjąć dobre, opozycyjne postulaty zabezpieczające środki unijne”.

Budka zajęty brylowaniem w mediach, przespał kwiecień


Abstrahując, że dla Borysa Budki każde rozwiązania PO są dobre, bo są PO, to on je przedstawił po terminie. Od lutego trwały konsultacje w tej sprawie, a co robił Budka z kolegami? Konferencje prasowe, show nt. „Koalicji 276” i zbiórkę podpisów pod likwidacją TVP. Dziś, razem z kolegami z TVN oburza się, ignorując totalnie opinie obywateli (w sondażu IBRiS 82,4% respondentów spośród zdecydowanych uważa, że opozycja powinna głosować za przyjęciem ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy) i dokonując ostentacyjnego zamachu na rzeczywistość.

Miażdżący sondaż dla PO. Innej decyzji oczekiwał nawet ich elektorat

Od wielu dni politycy Platformy Obywatelskiej zarzekali się, że nie poprą Krajowego Planu Odbudowy i sugerowali, że w Sejmie mogą zagłosować...

zobacz więcej

Porozmawiajmy o faktach


Przede wszystkim nie było żadnej opcji odwołania we wtorek rządu. Jeśli opozycja, jak chciałby Borys Budka w całości by wspólnie zagłosowała pod dyktando Konfederacji, czyli przeciwko ratyfikacji i mając po swojej stronie Solidarną Polskę – osiągnęła swój cel, to nie PiS by na tym stracił, tylko Polacy, bo wbrew temu, co suflują „wolne media” nie ma opcji głosowania ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy „po drodze”, czyli raz oddać głos na nie, a później zebrać się ponownie i zagłosować na tak. Trudno zrozumieć, co sobie wyobraża Borys Budka. Po odrzuceniu 770 mld złotych dla Polski chciał wmaszerować do Kancelarii Premiera z Krzysztofem Bosakiem, Januszem Korwin-Mikkem, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, Włodzimierzem Czarzastym i Szymonem Hołownią, a Mateusz Morawiecki padłby na kolana, obiecał Budce wszystko i zgodził się na powtórne głosowanie, a wszyscy liczylibyśmy, że jakoś to „przejdzie” w UE? Nie.

Największy przegrany głosowania? „Wczoraj w Sejmie skończył się Borys Budka” [WIDEO]

Szef PO Borys Budka ubolewa, że głosowanie w sprawie Funduszu Odbudowy mogło „wywrócić rząd”, a tak się nie stało. – Największym wygranym tego...

zobacz więcej

Głosowanie przeciwko ratyfikacji w konsekwencji doprowadziłoby do ustalenia nowego budżetu, już w węższym gronie unijnym, a na krajowym podwórku być może do przedterminowych wyborów (o ile zgodziłby się PiS, takie są liczby) pandemicznych, w których Polacy podziękowaliby Koalicji Budki za odrzucenie środków dla Polski.

Dlatego też, Platformo Obywatelska, zastanów się, dokąd wiedzie droga, jaką was prowadzi Borys Budka, bo na pewno nie do demokratycznego zwycięstwa i rządzenia Polską. Wam już się wyczerpały duże słowa, głosy oburzenia traktowane są przez obywateli jak kolejne okrzyki „wilk idzie!” pastuszka z bajki Stanisława Jachowicza, a mało kto jest się w stanie odnaleźć w kolejnych woltach PO.

Jedno jest pewne: Polacy się uodpornili na hipokryzję i histerię, dlatego władzę w Polsce szybciej odbierze PiS-owi opozycja merytoryczna niż totalna. Do której dziś należy PO, a do której Lewica?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej