RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dostała 30 sekund na reklamę Borysa Budki. „Ludzie się rzucili”

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła o polityce jako trudnym rzemiośle (fot. arch.PAP/Rafał Guz)
Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła o polityce jako trudnym rzemiośle (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

Małgorzata Kidawa-Błońska w radiu RMF FM chwaliła Borysa Budkę. Parlamentarzystka dostała więc 30 sekund na reklamę szefa swojej partii. Co powiedziała?

„Chcieliśmy zagłosować za”. Borys Budka o Funduszu Odbudowy

Borys Budka wciąż musi się tłumaczyć, dlaczego Platforma Obywatelska zagłosowała w Sejmie przeciwko przyznaniu Polski 770 mild zł z Unii...

zobacz więcej

Była kandydatka PO na prezydenta była gościem radia RMF FM. Kidawa-Błońska komentowała sejmowe głosowanie nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy.

– Na pewno Jarosław Kaczyński jest bardzo zadowolony. Bardzo umiejętnie potrafi zdestabilizować opozycję, ale w wielu sprawach opozycji udaje się współpracować – twierdzila posłanka.

Pytana, czy po porażce w Sejmie Borys Budka powinien poddać się weryfikacji wyborczej i powinny odbyć się nowe wybory na przewodniczącego partii, odparła, że „wybory przewodniczącego powinny odbyć się po przeprowadzeniu normalnych wyborów”.

Zapytana, czy Budka sobie poradził, oświadczyła, że jest bardzo dumna, że jej klub zagłosował jednomyślnie. – Klub, o którym mówiono, że się rozpadnie, że się podzieli, że po tym głosowaniu klubu nie będzie – zagłosował jednorodnie – mówiła.

Czarzasty o FO: Czy jakikolwiek odpowiedzialny polityk zagłosuje przeciwko?

– Na opozycji jest w tej sprawie 3 do 1. Czy pan uważa, że jakikolwiek odpowiedzialny polityk zagłosuje przeciwko 770 miliardom złotych dla Polski?...

zobacz więcej

Wicemarszałek Sejmu oceniła, że Budka „potrafił rozmawiać” z posłami KO o Funduszu Odbudowy stąd takie, a nie inne wyniki głosowania klubu. – Borys Budka opanował kryzys - oceniła. Dodała, że jej zdaniem PO ma za sobą najtrudniejszy czas.

Kidawa-Błońska reklamuje Budkę


Od prowadzącego rozmowę Roberta Mazurka Kidawa-Błońska dostała „30 sekund na reklamę Budki”. – Moi drodzy, polityka jest bardzo trudnym rzemiosłem, wymagającym wielu wyrzeczeń, kompromisów rozmów. Nie zawsze dzieje się tak, jak byśmy chcieli, na to składa się wiele rzeczy – promowała szefa PO Kidawa-Błońska.

– W tej chwili KO chyba ten najtrudniejszy czas ma za sobą, biorąc pod uwagę, że jesteśmy atakowani przez obóz rządzący, ale i część opozycji – kontynuowała. Po upływie 30 sekund prowadzący rozmowę zauważył, że teraz „ludzie rzucili się, by popierać Budkę, już malują transparenty”.

Dziennikarz mówił też, że Rafał Trzaskowski (organizuje w sierpniu w Olsztynie Campus Polska Przyszłości) chyba już w to wszystko nie wierzy. – Trzaskowski wybrał drogę Szymona Hołowni – mówił dziennikarz, na co Kidawa-Błońska zareagowała: „To jest dobry pomysł”.

źródło:
Zobacz więcej