RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny dzień egzaminów. Dziś matura z języka angielskiego

Trzeci dzień egzaminów maturalnych (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Trzeci dzień egzaminów maturalnych (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Zakończył się pisemny egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest obowiązkowy. Od lat angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym. Egzamin rozpoczął się o godz. 9.00. Trwał 120 minut.

Prezydent życzy maturzystom powodzenia na egzaminach

Drodzy Maturzyści, dziś rozpoczynacie egzaminy, których pomyślne zaliczenie uważa się za przepustkę do dorosłego życia. Wraz z Agatą życzymy Wam...

zobacz więcej

Arkusze CKE matury 2021 z języka angielskiego


– Wszystko w porządku, nie mam żadnych sygnałów o nieprawidłowościach, które miałyby wpływ na przebieg dzisiejszego egzaminu – powiedział po jego zakończeniu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Arkusze egzaminacyjne z angielskiego na poziomie podstawowym rozwiązywane w czwartek rano przez maturzystów Centralna Komisja Egzaminacyjna ma ujawnić po południu.

Maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Zobacz też: Matura podstawowa z języka polskiego 2021. Pytania, tematy wypracowania [ARKUSZE]

Nie ma w tym roku obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawać je będą tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą.

Nie ma też w tym roku obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do egzaminów z sześciu takich przedmiotów.

Kiedy wyniki matury z angielskiego 2021?


Aby uzyskać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Oficjalne wyniki tegorocznych matur zostaną ogłoszone 5 lipca.

źródło:
Zobacz więcej