RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarzasty o FO: Czy jakikolwiek odpowiedzialny polityk zagłosuje przeciwko?

Włodzimierz Czarzasty z Lewicy o głosowaniu ws. KPO (fot. PAP/R.Guz)
Włodzimierz Czarzasty z Lewicy o głosowaniu ws. KPO (fot. PAP/R.Guz)

– Na opozycji jest w tej sprawie 3 do 1. Czy pan uważa, że jakikolwiek odpowiedzialny polityk zagłosuje przeciwko 770 miliardom złotych dla Polski? – mówił Włodzimierz Czarzasty z Lewicy w TVN24 pytany o głosowanie ws. KPO.

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy a zmiana rządu? Ekspert: jedno do drugiego ma się nijak

Trudno wskazać związek między uchwalaniem kolejnych ustaw mających doprowadzić do wdrożenia Krajowego Planu Odbudowy, w tym ratyfikacji Funduszu...

zobacz więcej

Lider Lewicy pytany w TVN24 o głosowanie ws. Krajowego Planu Odbudowy podkreślił: „770 miliardów złotych żeśmy głosowali”. Wskazał, że „za tym był PSL, Hołownia i Lewica”. – Wstrzymała się, czyli tak naprawdę była przeciwko, bo nie była za – Platforma Obywatelska. Na opozycji jest w tej sprawie 3 do 1. Czy pan uważa, że jakikolwiek odpowiedzialny polityk zagłosuje przeciwko 770 miliardom złotych dla Polski? – pytał retorycznie Czarzasty.

Odpowiadając na krytykę swojej formacji Czarzasty podkreślił, że „Lewica jest podmiotowa” – I pokazała, że wbrew temu kto będzie pluł na nas, co będzie mówił pan Giertych, pan Sikorski, pan Kamiński – wszyscy kiedyś związani z PiS-em – my idziemy niearogancko swoją drogą. Ta linia zakłada także bardzo bliską współpracę z opozycją – przekonywał .

Był też pytany, dlaczego podczas negocjacji z rządem nie postawili warunku poparcia jakim było przystąpienie do Polski do prokuratury europejskiej, która ma rozliczać wydawanie unijnych pieniędzy? – Nikt nie zgłosił żadnych warunków dotyczących praw kobiet, służb mundurowych, prokuratury. Teraz, cztery dni temu, zostało nagle to zgłoszone. Nota bene w sejmie to poparliśmy – wyjaśnił.

We wtorek Sejm głosami posłów PiS i Lewicy, ale także PSL oraz ruchu Polska 2050, ratyfikował ustawę związaną z Krajowym Planem Odbudowy.

źródło:
Zobacz więcej