RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Grupa rekonstrukcyjna targowiczan”. Poseł Mejza o „antypolskim” głosowaniu KO

Borys Budka i jego parlamentarzyści zapomnieli o tym, że mamy robić robotę dla Polski. I nawet jeśli się sprzeczamy co do pomysłu na Polskę, to nie możemy głosować przeciwko Polsce, a takie glosowanie KO właśnie było – powiedział w programie „#Jedziemy” poseł Łukasz Mejza.

Hołownia chciał obalić rząd. Ujawnił, dlaczego nie obalił

Szymon Hołownia ujawnił, że nie tak dawno „był gotowy” złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Lider Polski 2050 jednak nie...

zobacz więcej

We wtorek Sejm zgodził się na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Za ustawą ws. ratyfikacji opowiedziało się 290 posłów – w tym 46 z 47 posłów Lewicy, przeciw było 33, 133 się wstrzymało.

W TVP Info poseł niezrzeszony Łukasz Mejza mówił, że lider PO Borys Budka „nie kocha Polski, bo zagłosował wraz z całą swoją formacją przeciwko 770 miliardom zł, które miały tę Polskę po postpandemicznej erze rozwijać”.

– To Budka wsadził swoją partię pod walec swoich politycznych fantasmagorii i patrzy teraz na coraz bardziej płaskie słupki poparcia – dodał parlamentarzysta.

Mejza zaznaczał, że Polska potrzebuje tych pieniędzy właśnie teraz. – To będą pieniądze, które będą wydawane przez kolejne lata. Największymi beneficjentami tych środków będą młodzi ludzie, tu nie trzeba być geniuszem ekonomii – Budka z wykształcenia jest ekonomista i powinien to doskonale rozumieć – żeby widzieć pozytywne skutki wpompowania 770 mld zł w polską gospodarkę, rolnictwo czy samorządy – mówił.

Wskazał, że przedsiębiorcy potrzebują tych środków, przeciwko którym wstrzymała się KO. – Głosowanie było 4 maja, dzień po wielkiej rocznicy zwycięstwa polskiego patriotyzmu, w obecnym klubie KO możemy dopatrywać się grupy rekonstrukcyjnej targowiczan, na to nie może być miejsca – powiedział poseł.

– Borys Budka i jego parlamentarzyści zapomnieli o tym, że mamy robić robotę dla Polski. I nawet jeśli się sprzeczamy, co do pomysłu na Polskę, to nie możemy głosować przeciwko Polsce, a takie głosowanie KO właśnie było – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej