RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kiedy ogłoszenie Nowego Ładu? Polityk PiS podał termin

Nowy Ład ma być programem rządu na najbliższe lata (fot. PAP/Rafał Guz)
Nowy Ład ma być programem rządu na najbliższe lata (fot. PAP/Rafał Guz)

Jeszcze maju mają zostać ogłoszone założenia Nowego Ładu. Krzysztof Sobolewski na antenie Polskiego Radia 24 oznajmił, że trwają już konsultacje z innymi ugrupowaniami parlamentarnymi. – Ostatnie głosowanie pokazało, że przy ważnych ustawach możemy liczyć na poparcie innych środowisk – powiedział przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

Dziennikarz TVN24 zaatakował posłankę Lewicy. „Rozmawiałam ze wściekłym rzecznikiem KO”

Pani poseł, była szansa, żeby spróbować ten rząd odwołać – krzyczał wręcz na antenie TVN24 red. Andrzej Morozowski, rozmawiając z posłanką Lewicy...

zobacz więcej

Założenia Nowego Ładu miały zostać ogłoszone w marcu. Na przeszkodzie stanęła rosnąca liczba zachowań na COVID-19.

Czy ofensywa programowa PiS zyska poparcie w sejmie? Sobolewski jest przekonany, że nie będzie z tym problemu. – Zdecydowana większość głosowań pokazała, że rząd ma stabilną większość, a w przypadku ustawy o zasobach własnych Unii Europejskiej, byliśmy blisko większość konstytucyjnej – powiedział.

Pewności polityka PiS nie zachwiał także fakt, że Solidarna Polska głosowała przeciw Funduszowi Odbudowy.

Pewnym jest jednak, że klub parlamentarnych Prawa i Sprawiedliwości, którego członkiem jest m.in. Solidarna Polska wyciągnie konsekwencje wobec wolty posłów Zbigniewa Ziobry. – Decyzje podejmą władze klubu. Podobnie będzie w przypadku m.in. Anny Marii Siarkowskiej, która także głosowała przeciw – dodał.

źródło:
Zobacz więcej