RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hołownia chciał obalić rząd. Ujawnił, dlaczego nie obalił

Hołownia komentował też głosowanie nad Funduszem Odbudowy (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)
Hołownia komentował też głosowanie nad Funduszem Odbudowy (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)

Szymon Hołownia ujawnił, że nie tak dawno „był gotowy” złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Lider Polski 2050 jednak nie podjął się takiego kroku. Wyjaśnił, dlaczego.

Budka na kolanach. Hołownia tworzy Platformę 2050

Platforma Obywatelska oddała miejsce lidera opozycji, na które wskoczyła partia Szymona Hołowni. Były dziennikarz TVN ogłosił też, że przejmuje...

zobacz więcej

Był prezenter TVN był gościem stacji TVN24. Polityk opowiadał m.in. o Funduszu Odbudowy i głosowaniu nad ratyfikacją w Sejmie. W pewnym momencie Hołownia zaczął opowiadać o swoich niezrealizowanych postanowieniach.

– Trzy tygodnie temu byłem gotowy, żeby położyć na stole, bo już po prostu nie mogłem na to patrzeć, zrobić takie sprawdzam, taki test, wyjść z wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności i spróbować stworzyć nową grawitację, rozdać karty na nowo. Zbudować jakąś nową opowieść o sprawczości – mówił.

– Ale zobaczyłem, że to chyba jeszcze nie jest ten moment, że ani jeszcze Gowin nie dojrzał, bo musi się widocznie i w spółkach, i innych miejscach umościć, zanim decyzję ws. swojej przyszłości politycznej podejmie i nie wiadomo pewnie jakby popękała Lewica w ten czy inny sposób – oznajmił Hołownia.

Trzaskowski rozczarowany: Hołownia powinien odbierać wyborców prawicy

Gdyby Szymon Hołownia skupił się przede wszystkim na pozyskiwaniu wyborców tych niezdecydowanych, tych, którzy głosowali do tej pory na prawicę, to...

zobacz więcej

Hołownia o sojuszu Lewicy z PiS


Pytany, jak ocenia sojusz Lewicy z PiS, Hołownia odpowiedział: „Źle oceniam ten ruch, takich rzeczy nie powinno się robić w pojedynkę. Wiemy, jaka jest stawka; wiemy że powinien być budowany wspólny front”. Wyraził niewiarę, że warunki wynegocjowane przez Lewicą zostaną dotrzymane.

– Kiedy w ubiegłym tygodniu zadzwonił do nas minister Michał Dworczyk z propozycją, żebyśmy podjęli dwustronne rozmowy między Polską 2050 a PiS w sprawie wpisania różnych naszych postulatów do Krajowego Planu Odbudowy, odpowiedzieliśmy bardzo jasno i konkretnie: chętnie będziemy rozmawiać, ale razem ze wszystkimi siedzącymi przy stole ugrupowaniami z tej strony sceny politycznej – dodał polityk. Zaznaczył, że „tylko tak presja na Zjednoczoną Prawicę może być skuteczna”.

Według Hołowni PO, która ostatecznie wstrzymała się w głosowaniu nad ratyfikacją, „zakiwała się w szantażu emocjonalnym i w wierze w zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, że jeżeli nie uda mu się przepchnąć tej ustawy, to upadnie rząd”. Polityk ocenił, że należało poprzeć decyzję umożliwiającą wypłaty z Funduszu Odbudowy, natomiast „wątpliwości, pytania powinny być przy KPO”.

źródło:
Zobacz więcej